Most különösen érdemes olyan alapvető élelmiszereket otthon tartani, amelyekből egyszerűen főzhető egészséges menü, és nem is kerülnek egy vagyonba.

A lakossági fogyasztást, az energia- vagy az ipari termelést kell korlátozni gázhiány esetén Európában? Szankcionálható-e világgazdasági hiány esetén egyszerre három fontos olajtermelő ország? Az OPEC csökkenti a kőolaj kitermelését – beléphet-e Irán és Venezuela a világ olajpiacára? Ki tudja-e használni Oroszország a növekvő olajárat? Február 5- után az EU-szankciók miatt a MOL nem hozhat be Szlovákiában finomított orosz kőolajból származó dízelolajat – lesz-e elegendő ellátás idehaza? Lesz-e dízelhiány, ha életbe lépnek az új EU-szankciók? Többek között erről is beszélt Pletser Tamás, az Erste Bank olaj és gázipari elemzője az InfoRádiónak
A műsorban még számos kérdésre választ ad az elemző: Mi az alternatívája a Barátság kőolajvezetéken érkező orosz olajnak? Be tud-e hozni a MOL olajat az Adria-felől? Hogyan zajlik a világ olajkereskedelme? Miért a határidős piac a meghatározó? Milyen vezetékes gázellátási csatornái maradtak Magyarországnak? Előny- vagy hátrány általános gázhiány esetén, hogy egész Európa egy egységes gázpiac? Beavatkozhat-e a szabályozás az eddig piaci alapú gázkereskedésbe?
De felmerültek a következők is: Ez uniós szinten, vagy nemzetállami szinten történik majd? Kit kell korlátozni a gázfelhasználásban? A háztartások fűtését, a gázzal történő áramtermelést vagy az ipari felhasználást? Melyiknek a legdrámaibb a hatása? Lehet-e ki- és bekapcsolni az ipari termelést? Lesz-e vegyipari termelés, lesz-e műtrágya-gyártás és modern mezőgazdaság földgáz nélkül? Mennyi tartalék van a magyar gáztárolókban? Mire elég ez? Mi az a párnagáz? Hogyan tud spórolni a gázfogyasztásán a lakosság?
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
-
Alapanyagtól a vásárlóig: így áll a fenntarthatósághoz a piacvezető kiskerlánc
A Lidl Magyarország a környezettudatosság mellett érvel.
- Lehet készülni, némileg felforgatják a Szegedi Tudományegyetem képzéseit
- Tőkeprogramot indít a vállalatok beruházásainak támogatására a kormány - a nap hírei
- Újabb engedmény a kínai születésszám emelésére: házasság nélkül is jöhet a gyerek
- Felőrölte az emberhátrányban záró Újpestet a Ferencváros - eredmények, tabella
- Ferenc pápa: meg kell állítani a világ önpusztítását
- Kolumbiában az "olajterjeszkedést" legyőzte a klímavédelem
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


