A mindennapi pénzügyek és a vásárlások jelentős része ma már az online térben zajlik, a felhasználóknak mindössze a negyede érzi magát felkészültnek egy esetleges incidensre.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) arról tett közzé videót most a Facebookon, hogy egy osztrék sofőr autójában magyar rendzsámot és forgalmit találtak, amivel az autóvezető kedvezményesen tankolt benzint Magyarországon, holott erre csak a magyar személyautó-vezetők jogosultak.
A pénzügyőrök Hegyeshalomnál egy osztrák kisteherautót ellenőriztek. A jármű átvizsgálásakor az utastér mögött magyar rendszámot, ahhoz tartozó forgalmi engedélyt, és egy hatósági áras tankolási bizonylatot találtak. A magyar forgalmihoz tartozó jármű és az osztrák kisteherautó típusa megegyezett. Mint kiderült, a magyar okmányok felhasználásával a sofőr jogtalanul tankolt hatósági áras üzemanyagot, és ezt el is ismerte. Egyedi azonosítójellel visszaélés gyanúja miatt értesítették a rendőrséget.
Brutális teszt: így változik az autód kemencévé fél óra alatt a kánikulában, csak így lehet kivédeni
A nyári hőségben parkoló autók utastere percek alatt veszélyesen felmelegedhet, az ADAC mérései szerint pedig akár a 60 fokot is megközelítheti a belső hőmérséklet.
-
1 hét múlva kezd a VéNégy Fesztivál Nagymaroson (x)
Bagossy & Nouvelle Vague Nagymaroson, akciós jegyek vasárnapig!







