27 gyógyszer forgalmazását függesztették fel múlt pénteken. A Pénzcentrum utánajárt, pontosan mit is jelent ez, kell-e félni azoknak, akik vettek be belőle.
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) június 29-i hatállyal több vérnyomáscsökkentő gyógyszer forgalmazását felfüggesztette - számoltunk be róla múlt pénteken. A közlemény szerint valsartan tartalmú készítményekről van szó, melyek nem csak egy, hanem több gyártó termékei.
"Azért érint ennyi valsartan-készítményt ez az eset, mert alapanyaggyártóból kevesebb van, és minden érintett gyártó ugyanattól szerezte be" - tudtuk meg Dr. Ükös Anitától. a Prevenció Patika gyógyszerésze hozzátette: "A gyógyszerek minősége garantált, pont az ilyen hírek kapcsán láthatjuk, hogy minden lehetséges eltérés esetén intézkedés történik, még ha csak a belső betegtájékoztató cserélődik le, akkor is."
De mit is jelent pontosan ez a felfüggesztés, vajon kell-e félni azoknak, akik már vettek be ezekből a gyógyszerekből? Ha bizonyos készítmények kapcsán felmerül a gyanú, hogy gond lehet, akkor az OGYÉI vagy kivonja őket a forgalomból, vagy felfüggeszti a forgalmazásukat:
Ezek az intézkedések persze később módosulhatnak a vizsgálat kimenetelétől függően, tehát a felfüggesztési eljárás végén vagy kivonásra, vagy visszaengedésre kerül a gyógyszer. Vagyis akinek ilyen gyógyszere van otthon,
ha pedig valaki mégis szokatlant tüneteket tapasztal, akkor azt továbbra is jelezni kell a hatóságnak ugyanúgy, mint minden egyéb gyógyszernél.
MOST ÉRHETI MEG IGAZÁN LAKÁST, HÁZAT VENNI!
Ha tervezed, hogy ingatlant vásárolsz, akkor most jött el a Te időd! Egyrészt azért, mert a lakáspiaci mutatók szerint egyértelműen megtört az elmúlt évek brutális áremelkedése. Jelenleg leginkább stagnálnak az árak, de van, ahol már árcsökkenést is tapasztalhatunk. Mindeközben a finanszírozási költségek még rekord alacsony szinten vannak. Nem hiszed? Nos, a Pénzcentrum megújult lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 2,74 százalékos THM-el, és havi 81 188 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 3,03% a THM; a Budapest Banknál 3,10%; az MKB Banknál 3,12%; míg az OTP Banknál 3,23%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni a K&H Bank, az ERSTE Bank, és természetesen a többi magyar hitelintézet konstrukcióját is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
![]() |
HR Revolution 2021Vörös riadó! Újabb fronton nyílhat harc a hazai munkahelyeken. Hogyan tovább? |