Évi 20-30 milliárd forint körüli összeg származhat az orvosi vizitdíjakból és a kórházi ápolási napidíjakból; ezeket február 15-től kell fizetniük a betegeknek - írja a Világgazdaság.
A vizitdíj technikájának kidolgozásával megbízott bizottság vezetője egy héten belül elkészülő ajánlásukban azt kéri Molnár Lajos egészségügyi minisztertől, hogy a biztosra vehető nemfizetők miatt 3 százalékos veszteséget (káló) állapítson meg. A pénzbehajtás költsége ugyanis nagyobb lenne a vizitdíj összegénél. A pénz a gyógyintézményeknél marad, s adómentes. A kormány egységesen 300 forint díjat állapított meg az orvos-beteg találkozásokra, ugyanennyi a kórházi napidíj összege.
Az egészségügyi szolgáltatók a fizetés módjáról maguk döntenek, ám egyelőre többségében készpénzforgalomra kell számítani, ez az évi 100 millió fizetéses orvos-beteg találkozónál tetemes feladatot jelent.
Jó lenne pénzhelyettesítőket alkalmazni, ám az elektronikus kártya bevezetése csak 2008-ban várható. Addig is lehetne a vizitdíj-automatát alkalmazni, de kérdés, hogy a Pénzügyminisztérium elfogadja-e az abból kapott cetlit nyugtának. A postai "vizitdíjjegy" beváltásához pedig bankra is szükség van, így számolni kell azzal, hogy a bevont szereplők levonják a maguk költségét. Ha a készpénzfizetés marad, az intézményeknek két műszakban munkatársakat kell alkalmazniuk a pénz beszedésére, s megnő a papírmunka is. Bár a számlát a járóbeteg-ellátásban kiválthatná a recept, ehhez is a pénzügy jóváhagyása kell.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


