Az átlagos órabérek 1700 és 2000 forint között alakulnak idén, de a kiemelt területeken akár 4000 forintos órabért is kézhez kaphat egy diákmunkás.
2019-ben 29 ezer új vállalkozás indult Magyarországon, és a trend további növekedést mutat 2020-ra is.
A 2019-es évben 29019 cégalapítást tett közzé a cégbíróság, ami ez elmúlt 5 év legmagasabb értéke. A cégalapítások száma kiegyensúlyozott növekedést mutat 2015 óta, évről évre 5 százalék körüli a növekedés. A 29 ezer cégalapítás mellett közel 35 ezer cégtörlés került közzétételre, tehát a cégek száma csökkenőben van, de többségében az alvó vállalkozások szűnnek meg.
- mondja Pertics Richárd, az Opten céginformációs szakértője. A cégalapítási és cégtörlési számok trendje ellentétes pályát mutat, az évek óta növekvő cégalapítási számhoz folyamatosan csökkenő cégtörlési szám párosul.
Az induló eljárásokat tekintve is javult valamelyest a helyzet, a megszüntetésre irányuló eljárásoknak csupán 14 százaléka felszámolás. Néhány évvel ezelőtt még 30-40 százalék körül volt ez az érték, azaz rengeteg vállalkozás szűnt meg hátrahagyott tartozásokkal. A helyzet még ideálisnak továbbra sem nevezhető, az évi 5200 felszámolás rendkívül sok, de a trend bíztató. Hozzá kell tenni, hogy az alacsony felszámolási számhoz vélhetően a pozitív gazdasági környezet is hozzájárult. A vállalkozások életképessége, tőkeerőssége recessziós helyzetben sokkal hamarabb központi kérdéssé válhat.
A megszüntetésre irányuló eljárások tekintetében érdemes kiemelni, hogy a végelszámolások száma jelentősen nőtt a korábbi évekhez képest. Alapvetően a gazdaság tisztulását jelzi, hogy egyre többen döntenek szabályos megszüntetés mellett, ugyanakkor mégiscsak a cégbázis lemorzsolódását jelzi. Egy bizonyos szintű lemorzsolódás természetes, és mivel összességében csökken a cégtörlések száma, a magas végelszámolási arány inkább nevezhető pozitív jelenségnek, mint negatív információnak.
JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 1 millió forintot igényelnél, 60 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 23 029 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 23 274 forintos törlesztőt (THM 14,56%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Budapest húzza az országot
Területi eloszlást vizsgálva továbbra is fejnehéz az ország. Az induló cégek 62 százaléka Budapesten és Pest megyében került regisztrálásra, de a megszűnő cégek is ezeken a területeken sűrűsödnek a legjobban. Az Opten Cégfluktuációs Index (CFI) - amely az adott időszakban megszűnő és induló cégek számát viszonyítja az összes céghez képest - szintén a fővárosban a legmagasabb. A magas fluktuációs érték hosszú távon nem feltétlen szerencsés, így ezen a téren még van fejlődési potenciál a hazai cégvilágban. Pozitív tekintetben érdemes kiemelni Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, Veszprém és Tolna megyét, melyek éves szinten 10 százalék alatti fluktuációval zárták 2019-et.
2020-ban várhatóan tovább folytatódik a trend, a megszűnő és az induló cégek száma megközelíti egymást, és mind a két érték évi 30-32 ezer körül fog zárni. Természetesen nagyon sok múlik majd a gazdaság állapotán. A hazai cégbázis továbbra is sok mikrovállalkozást foglal magában, melyek érzékenyen reagálhatnak akár egy kisebb recessziós hullámra is. Az elmúlt évek pozitív gazdasági környezete és a jelenlegi trendek is bizakodásra adnak okot, de az eljárások száma és a likviditási mutatók még azt mutatják, hogy még van hova fejlődni a cégbázis jelentős részének.

Itt a friss rangsor: ezek a weshopok, online élelmiszer boltok szakítanak a legtöbbet Magyarországon
Idén is külön forgalmi rangsor készült a legnagyobb, 100%-ban magyar tulajdonú e-kereskedelmi cégekről.
Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.
Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.
Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.
A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.
- BL-döntős a Ferencváros női kézilabda csapata
- Hivatalos: elválnak a PSG és Lionel Messi útjai
- Oroszországi területeket támadtak az ukránok, civilek veszették életüket
- E-rolleres őrület Európában – száguldás és szabályozás
- FA kupa: 13 másodperc után vezetett a City – háromból kettő megvan
- Amerikai jogász veszi kézbe a koszovói háborús bűnökkel foglalkozó ügyeket Hágában
Sustainable World 2023
Portfolio Balaton Business Forum 2023
BUDAPEST - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


