Lesújtó képet festett az uniós kofinanszírozású gazdaságfejlesztési programjairól a Corvinus Egyetem világgazdasági tanszékének tegnap megjelent tanulmánya - írta a Magyar Nemzet.
A sikeres pályázók körében végzett felmérés szerint a megkérdezettek 67 százaléka nem tudta időben megvalósítani az eredetileg tervezett beruházást, melynek okaként leggyakrabban a szerződéskötés lassúságát és az önrész előteremtésének nehézségeit jelölték meg.
Kritika érte a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséget is, mivel a válaszadók szerint valójában a támogatási rendszer sajátosságaiból adódik a késések zöme, a hiánypótlások pedig sokszor mondvacsinált bürokratikus akadályokat jelentenek.
A pályázatok tisztaságával kapcsolatban a tanulmány leszögezi: "ahogy az Amnesty International korrupciós listáján sem büszkélkedhet előkelő hellyel Magyarország, úgy a kis- és középvállalkozói szektor uniós pénzekre pályázó cégei sem tartják tisztának a pályázati pénzek elosztását." A válaszadók szerint igenis számít, hogy a pályázó rendelkezik-e megfelelő összeköttetéssel.
Problémát jelentett az is, hogy a gazdasági válság negatív hatásait fel nem ismerve továbbra is szoros árbevételi mutatókat követelnek a vállalkozásoktól öt éven keresztül. Ezen felül a finanszírozás sem megoldott, hiszen a bankok csak készpénz- vagy jelzálogfedezet mellett hajlandóak bankgaranciát kiadni, mindezt olyan költségen, amely akár a pályázati fejlesztés teljes hasznát elviheti öt év alatt.
Elképesztő profitrobbanás Zsozeatya cégében: ennyit vett ki vállalkozásából a magyar YouTube sztárja
Sikeres évet zárt Zsozeatya cége: a Zsizinátor Kft. árbevétele 2025-ben már meghaladta a 205 millió forintot
Komoly megtorpanás jön a magyar ingatlanpiacon: mindenki erre a lépésre vár, érdemes most vásárolni?
A kormányváltást követő bizonytalanság miatt akár fél-egy évre is lelassulhat a magyar ipari és logisztikai ingatlanpiac.
-
Jelentős átrendeződés a lakossági megtakarításoknál: egyre nyitottabbak a magyarok a részvényekre
Az MBH Befektetési Bank vezérigazgató-helyettese szerint nő a kockázatvállalási hajlandóság.
-
Öreg autók, dráguló piac: komoly tartalék van még a magyar lízingpiacban (x)
Jelentős növekedési potenciált lát a magyar autó- és lízingpiacban Hanczár Zsolt, az idén 35 éves, piacvezető Euroleasing Zrt. gépjármű-értékesítési igazgatója.
-
Rosalia Borpiknik: óriás nyárindító kerti parti a Ligetben (x)
A Rosalia Borpiknik június 4–7. között ismét benépesíti a Városligetet: borok, pezsgés és nyári hangulat vár a Vajdahunyad vár mögött.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








