Magyarországon számos olyan romantikus stílusban épült remekművet lehet találni, ahol átélhető a régi korok bája.

15-20 százalékkal is drágulhat a balatoni nyaralás a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségénék tiszteletbeli elnöke szerint. Flesch Tamás kifejtette: a kereslet szabja meg az árakat, ezért ők sem tudnak drasztikusan árat emelni, pedig a munkaerőhiány miatt nagy szükség lenne rá.
Az élelmiszerárak és az energiaszámlák növekedése a vendéglátóiparban és a turizmusban is érezteti majd hatását. Hogy mennyire kell mélyen a zsebükbe nyúlnia mindazoknak, akik idén a magyar tengernél szeretnének nyaralni, arról a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségénék tiszteletbeli elnökét, Flesch Tamást kérdezték az RTL Reggeliben.
A szakember szerint akár 15-20 százalékos drágulásra számíthatunk a Balatonnál idén nyáron.
Szerinte messze a tűrőképesség határán vannak, abból a szempontból, hogy mennyiért lehet eladni szolgáltatást. A szakember kifejtette: a kereslet szabja meg az árakat, ezért ők sem tudnak drasztikusan árat emelni, pedig a munkaerőhiány miatt nagy szükség lenne rá.
Mint kiderült, egyre rövidebb időre foglalnak az emberek, pedig a szakember szerint az előre foglalással sokat lehetne spórolni. Főleg úgy, hogy a szállodaipar nagy része mára már rugalmasabb lett, könnyebben visszavonhatjuk a foglalást, mint előtte.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


