Az elmúlt hét csapadékos időjárása ideális tenyészőhelyeket teremtett a csípőszúnyog-lárváknak szerte az országban, úgyhogy beindult a szúnyoggyérítés.
Májustól az egész országban egy helyről jön a szemétszállítási díj számlája, 2017 végéig jelentősen átalakul a szemétszállítás és hulladékkezelés - írja a Népszava.
Májustól az egész országban egy helyről jön a szemétszállítási díj számlája, a távlati célok között pedig szerepel, hogy a jelenlegi térfogat alapján számított szemétdíjról áttérnek a súly alapján kiszabott tarifákra.Április elsejétől kezdi meg működését a már bejegyzett Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt., amely a szakmai koordinálásért felel majd - jelentett be Szabó Zsolt, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közműszolgáltatásokért felelős államtitkára.
sőt a szelektív hulladékgyűjtési rendszer terjedésével akár mérséklődhet is, miközben emelkedik a szolgáltatás színvonala - állította az államtitkár.
-
Öreg autók, dráguló piac: komoly tartalék van még a magyar lízingpiacban (x)
Jelentős növekedési potenciált lát a magyar autó- és lízingpiacban Hanczár Zsolt, az idén 35 éves, piacvezető Euroleasing Zrt. gépjármű-értékesítési igazgatója.
-
Rosalia Borpiknik: óriás nyárindító kerti parti a Ligetben (x)
A Rosalia Borpiknik június 4–7. között ismét benépesíti a Városligetet: borok, pezsgés és nyári hangulat vár a Vajdahunyad vár mögött.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








