A kormány 600 millió forintos pénzügyi alapot hoz létre a nehéz élethelyzetbe került családok támogatására.

Az eduline szerint egyetemisták több mint fele dolgozik tanulmányai mellett, hogy olyan megélhetési költségeket fedezzen, mint például a lakhatás, könyvek, étkezés és szórakozás.
Az portálon közölt felmérésből kiderült, a hallgatók 15%-a alkalmi munkát végez, míg 42%-uk folyamatosan dolgozik, akár részmunkaidőben is. Az anyagi okok dominálnak, hiszen a diákok 46%-a azért vállal munkát, hogy megélhetési költségeit fedezze, és sokan úgy nyilatkoztak, hogy fizetett munka nélkül nem engedhetnék meg maguknak a felsőoktatást. Ráadásul az albérletárak is egyre nehezebb helyzetbe hozzák a felsőoktatásban tanulókat.
Az egyetem mellett dolgozó diákok számára a legjobban fizető ágazatok közé tartozik az IT, a sales és marketing, illetve a rendezvényszervezés. A Tudatos Diák felmérés szerint 2023-ban a diákok átlagosan hetente 19,6 órát dolgoztak, órabérük pedig átlagosan 1920 forint volt. Azonban a nemek közötti bérkülönbségek már diákmunkánál is megjelentek, a férfiak bére átlagosan 9%-kal magasabb. A tanulmányok és a munka összeegyeztetése kihívást jelent: a hallgatók 43%-a időbeosztási nehézségekről számolt be.
Azok számára, akik nem tudnak dolgozni egyetem mellett, a diákhitel is opció lehet. A Diákhitel1 szabadon felhasználható, és havi 15-150 ezer forint közötti összeget biztosít, amelyet bármikor felvehetnek vagy lemondhatnak a hallgatók. Az önköltséges képzésekre járók számára a Diákhitel2 áll rendelkezésre, amely kamatmentes, és közvetlenül az egyetem számára kerül kifizetésre, kizárólag a tandíj fedezésére.

Magyar érettségi 2025: itt vannak a megoldások, ezeket a feladatokat kellett megoldaniuk a diákoknak
240 perc után véget ért az idei magyarérettségi. Mutatjuk, hogyan kellett megoldani az első rész feladatait a szaktanár szerint.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


