Hiába a lakásdrágulás, rengeteg magyar juthat új lakáshoz ezen a kiskapun keresztül: érdemes sietni
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) rendelete értelmében például zöld lakások esetében elegendő lehet már 10%-os önerő a vásárláshoz.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) rendelete értelmében például zöld lakások esetében elegendő lehet már 10%-os önerő a vásárláshoz.
A bérlők fizetőképessége folyamatosan csökken: decemberben átlagosan 215 ezer forintot szántak albérletre, szemben a kiadók által elvárt 249 ezer forintos árral.
A lakbérek drágulásának megállása arra utal, hogy a bérleti díjak elérték a bérlők fizetőképességének felső határát.
A fővárosban egy szobáért is 45 ezer és 130 ezer forint közötti összeget kell havonta fizetni és a vidéki nagyvárosokban is maximum egy szobára elég a 2025-ös nettó minimálbér fele.
Minél kisebb a bérlemény, annál nagyobb az áremelkedés mértéke – összegezte az Otthon Centrum vezérigazgatója a fővárosi albérletpiacon lejátszódott folyamatokat.
Kétéves moratórium lép életbe az Airbnb típusú lakáskiadásra, azaz nem lehet majd új nyilvántartásba vételt kezdeményezni rövidtávú lakáskiadás céljából a fővárosban.
Az elmúlt 5 évben mindössze a lakosság 22%-a tudott legalább egyetlen energetikai beavatkozást, felújítást megengedni magának.
November elején a fővárosi albérletpiacot 250 ezer forintos átlagos bérleti díj jellemezte.
Idén is folytatódott a drágulás a budapesti és az országos albérletpiacon is, ez komoly plusz költségeket jelenthet. Megnéztük, hogy milyen lakásra futja most a tavalyi büdzséből.
Kormányhatározatba foglalták az Új Gazdaságpolitikai Akciótervet, ami támogatásokkal és korlátozásokkal élénkítené jövőre a lakáspiac forgalmát.
Hódít a nyugdíjasok lakótárs keresése Amerikában, itthon pedig a nyugdíjasok 60 százaléka akkor sem változtat a lakhatási helyzetén, ha nehezen fedezi a háztartás kiadásait.
Márciussal elindult az albérlet támogatási program, amely még néhány hónapig tart. Összegyűjtöttük mire kell figyelni, hogy ne csússzon le senki az ingyen pénzről.
A zenga.hu ingatlankereső portál adatai szerint nem mindenki tudott profitálni a nyári ingatlaneladási szezonból.
A terézvárosi Airbnb tiltás gyakorlatilag alapjaiban formálhatja át a lokális turizmust és az ingatlanpiacot is.
Budapest népessége az elmúlt két évtizedben összességében csökkent, de a városrészek között jelentős különbségek figyelhetők meg.
Újra aktuálissá vált az a kérdés, hogy ennek milyen hatása lenne az AirBnB betiltásának helyi ingatlanárakra és lakásbérleti díjakra.
Azok számára, akik nem tudnak dolgozni egyetem mellett, általában a diákhitel a következő opció a megélhetés fedezéséhez.
A bérleti díjakkal együtt a kaució is drágult, így nem ritka, hogy a saját és a család büdzséje sem fedezi a szükséges költségeket - sokan folyamodhatnak személyi hitelhez.
Jelentősen, 2,8 százalékkal drágultak a viszonylag olcsó, külső pesti kerületek is.
Az éves szerződések többségének lejártával és az egyetemisták rohamával ismét emelkednek az albérleti díjak.