A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 1131,13 pontos, 1,22 százalékos csökkenéssel 91 925,59 ponton zárt kedden.

A hétfői drámai esést követően kedden ismét emelkedtek a japán részvények, ami meglepte a globális pénzügyi piacokat. A Nikkei 225 részvényindex 10,23%-kal, azaz 3217 ponttal ugrott meg - írja a BBC.
Európában is stabilizálódtak a tőzsdék: az FTSE 100, valamint a párizsi és frankfurti tőzsdék is nyugodtabb kereskedési napot zártak. A tokiói meredek esés hátterében a Bank of Japan döntése állt, amely 17 év alatt mindössze másodszor emelte meg a kamatlábakat. Ez jelentős hatással volt a jen árfolyamára, amely erősödött a dollárral szemben. Az erősödő jen drágábbá tette a japán részvényeket és az ország exportját is külföldi befektetők és vásárlók számára.
A Nikkei hétfői 12%-os esése globálisan is éreztette hatását. Az amerikai gazdaság lassulásától való félelem pedig tovább sújtotta az Egyesült Királyság, Európa és az USA részvénypiacait. Kedden az FTSE 100 szerény, 0,33%-os emelkedéssel nyitott, de később visszaesett. Hasonlóan alakultak a francia és a német tőzsdék is: kezdetben emelkedtek, majd visszaestek.
Jesper Koll, a Monex Group Japan ügyvezető igazgatója optimistán nyilatkozott Japán kilátásairól.
Japán fundamentumai erősek, a recesszió kockázata nulla, és a vállalati vezetők eltökéltek a tőkehozamok növelésében
- mondta egy interjúban.
A dél-koreai és tajvani részvénypiacok is visszanyerték pozícióikat: mintegy 3,5%-kal emelkedtek a rekordszintű esés után.
Hétfőn az S&P 500 index 3%-ot esett vissza, míg a Dow Jones ipari átlag 2,6%-os mínuszban zárt. A befektetők aggodalmát főként a gyenge amerikai foglalkoztatási adatok váltották ki: júliusban kevesebb munkahelyet teremtettek a vártnál, miközben nőtt a munkanélküliségi ráta.
Ez felerősítette a spekulációt is arról, hogy mikor és mennyivel csökkentheti majd kamatlábait az amerikai jegybank (Federal Reserve), amely a múlt héten még úgy döntött, hogy megtartja a jelenlegi szinten ezeket.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 719 484 forintot 20 éves futamidőre már 6,26 százalékos THM-el, havi 142 416 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,78% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A Federal Reserve múlt héten elszalasztott egy fontos lehetőséget arra, hogy csökkentse kamatlábait
- mondta Mohamed El-Erian közgazdász.
Ami gazdaságilag és pénzügyileg történik az USA-ban, az nem marad ott" - mondta El-Erian. Az USA a világgazdasági növekedés fő motorja; ha recesszióba kerülne az ország gazdasága akkor világszerte érezhető lenne ennek hatása.
Stefan Angrick vezető közgazdász szerint
a piacok jelenleg nagyon volatilisek, így nem zárhatók ki a gyors kilengések mindkét irányba.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


