Új, az egész közép-európai régiót lefedő ETF-fel állhat elő az OTP Alapkezelő akár már idén - nyilatkozta Szalai Sándor. Az OTP Alapkezelő vezérigazgatója az új ETF mellett a garantált alapok sorozatszerű kibocsátását említette, mint fontos tényezőt a hazai piac jövőjét illetően, és kiemelte: a magánnyugdíjpénztárak választható portfóliós rendszerének komoly hatása lehet a hazai részvénypiacra és az ezen tevékenykedő részvényalapokra, köztük a BUX ETF-re is.
"Még ebben az évben tervezzük a második ETF-alap elindítását" - jelentette ki Szalai Sándor, az OTP Alapkezelő vezérigazgatója egy a Napi Gazdaságnak adott interjúban. Az új ETF a meglévő BUX ETF-nél is szélesebb piacot, várhatóan az egész régiót fedi majd le, miután az alapkezelő úgy látja, nagy lenne a kereslet egy ilyen tágabb piacot leképező termékre.
A további termékfejlesztéseket illetően a szakember kiemelte, hogy már júniusban elindulhat a társaság új globális feltörekvő piaci alapja, ami egy külföldi alapkezelővel való stratégiai együttműködés gyümölcse lesz majd. A garantált alapok fontosságára rámutatva Szalai Sándor jelezte, az OTP Alapkezelő is a piacon egyre elterjedtebb "sorozatgyártásra áll rá", de a szakember úgy véli, a tőkevédett termékek népszerűségének további felfutása mellett sem lehet már gyökeresen újat kitalálni, és a zártvégű garantált alapok dominanciája valószínűsíthető a jövőben is.
A hazai befektetési alapok piacát Szalai Sándor szerint meghatározhatja majd a magánnyugdíjpénztárak választható portfóliós rendszerének bevezetése, miáltal a szakember becslései szerint a pénztárak átlagos részvényaránya elérheti az 50 %-ot is. A pótlólagos részvénypiaci kereslet kedvezhet a decemberben elindított BUX ETF-nek, ami a teljes hazai piac lefedésének egyik leginkább költséghatékony módja. Szalai úgy véli emellett, hogy a nyugdíjpénztári szabályozás a vagyonkezelői költségek csökkentését vonja maga után majd.

Nem járnak jól a magas inflációval a befektetők sem: így aztán nehéz lesz félretenni kockázat nélkül
A korábbi években megszokott "nyugalmi" állapotot egy bizonytalanabb világ váltotta fel megtakarítások piacán.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
Az emberek egyre tudatosabban vásárolnak, sokkal jobban szeretnek olyan termékeket, szolgáltatásokat megvásárolni, amiknek tudják a mögöttes tartalmát.
- Mégsem lehet népszavazás a Fudan egyetemről – felülbírálta az Alkotmánybíróság a Kúriát
- Szijjártó Péter: Paks 2 üzembe helyezhető lesz 2030-ra
- Orosz közlés: már közel ezer ukrán katona adta meg magát az Azovsztalban
- Szakaszt nyert a Girón, szemen lőtte magát, aztán feladta a versenyt
- Nagy Márton: az euróbevezetés nem cél
- Felfüggesztettet kapott egy rendőrökre támadó Kossuth téri tüntető
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


