17 °C Budapest

Pincér, pultos és recepciós a magyarok többsége Nagy-Britanniában

Pénzcentrum
2017. július 11. 14:30

A legújabb statisztikák szerint a Nagy-Britanniában dolgozó magyarok nagyjából fele recepciós, pincér, vagy pultos, legalábbis ekkora arányban dolgoznak a magyarok a brit kiskereskedelemben és vendéglátásban - írja a 444.hu a brit statisztikai hivatal (ONS) felmérésére hivatkozva.

A Nagy-Britanniában dolgozó közép-európai országok polgárairól készített felmérést a brit statisztikai hivatal (ONS). Ennek eredményei megerősítik azokat a hiedelmeket, miszerint a legtöbb magyar a vendéglátásban, recepciósként, pincérként vagy pultosként dolgozik kint Nagy-Britanniában.

Persze a statisztikai adatoknál vélhetően jóval többen dolgoznak a vendéglátóiparban, , hiszen ebben a szektorban elég nagy a fekete foglalkoztatás. Ezzel szemben a pénzügyi szektorban szinte minden a munkavállaló bejelentett, legális: ott mindössze ötezer magyart talált a felmérés. Az "egyéb" iparág elsősorban az építőipart, kisebb részben az egészségügyet takarja a magyarok esetében, itt összesen húszezer magyar dolgozik a felmérés szerint.

A kutatáshoz egy nagy háztartási adatgyűjtésből szerezték az információkat.  Így jöhetett ki, hogy 81,3 ezer magyar tartózkodik életvitelszerűen Nagy-Britanniában. Ez a szám azonban inkább alsó közelítésnek tekinthető. A vizsgált országok közül egyébként lengyelből van a legtöbb Nagy-Britanniában: összesen 813 ezer fővel. A dolgozók aránya pedig a magyaroknál a legmagasabb ( 84, 3 százalék), míg a csehek és a szlovákok esetében például 73 százalék.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2026.03.30 18:35
Válaszolj magadnak őszintén! – Tudod, hogyan kellene reagálnod egy helyzetben, mégsem azt teszed? –...
hrdoktor  |  2026.03.24 15:00
A menopauza beköszönte sokféle testi panasszal járhat, ezek közül az egyik leggyakoribb az alvás min...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 7. kedd
Herman
15. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?