Reméljük, Te azért képben vagy!
Fogadjunk, hogy te is jól válaszolnál erre a három kérdésre
Múlt hét szombaton egy felmérést indítottunk itt, a Pénzcentrumon, aminek a célja az volt, hogy megnézzük, olvasóink mennyire értenek a pénzügyekhez. Az eredmény igazán jó lett, az olvasók megveregethetik saját vállukat. De mik voltak a helyes válaszok?
A Pénzcentrum múlt héten három kérdést tett fel az olvasóknak. Az amerikaiak csupán két százaléka tudott helyesen válaszolni mind a három kérdésre, de úgy néz ki, hogy ennél a magyarok sokkal jobban szerepeltek a kérdések során (vagy legalábbis a Pénzcentrum olvasói). Mind a három kérdésre 20 ezer főnél többen válaszoltak egyébként. Lássuk az eredményeket!
Melyik befektetés a nagyobb kockázatú?
Az első kérdésünk így szólt:
A válaszadók 19 százaléka szerint igaz ez az állítás, azonban nem ez volt a helyes megoldás ebben az esetben. A befektetési alapok esetén a befektetési politika határozza meg, hogy mennyire kockázatosak, azonban általánosságban kijelenthetjük, hogy a befektetési alapok vásárlásával nyugodtabban alhatunk.
Mennyit ér a bankbetét?
A második kérdésünk így hangzott:
Erre a válaszra már több jó megoldás született, a válaszadók mintegy 87 százaléka tette le a voksát a "Több mint 102 ezer forintot" válaszlehetőség mellett. Ha egy betét kamata évi 2 százalékos, akkor bármilyen kamatozása van (évente kamatozik vagy csak a futamidő végén), akkor is többet kapunk vissza összesen a banktól a futamidő végén, mint az éves kamat mértéke (ha nem számolunk egyéb banki költségekkel).
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 6 százalékos THM-el, és havi 106 085 forintos törlesztővel fel lehet venni a Raiffeisen Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,42% a THM; a K&H Banknál 6,43%; az Erste Banknál 6,67%, a MagNet Banknál pedig 6,8%; míg az UniCredit Banknál 6,9%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni a Sopron Bank, a Takarékbank, és természetesen a többi magyar hitelintézet konstrukcióját is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Mennyire ismerjük az infláció fogalmát?
A felmérés nem csak a kamatokat, hanem az infláció fogalmának ismeretét is méri a harmadik kérdéssel:
Erre a kérdésre érkezett egyébként a legnagyobb arányban helyes válasz, ugyanis a felmérésben résztvevők 92 százaléka a jó megoldást jelölte meg, vagyis hogy "Kevesebbet ér a pénzünk" ,mint egy évvel korábban. Ennél a kérdésnél egyszerűen azt kellett figyelembe venni, hogy a pénz vásárlóereje nagyobb ütemben (2 százalék) romlott, mint amennyit a betétünk hozott, így a pénzünkön kevesebb árut tudunk vásárolni, mint egy évvel korábban.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
-
Szakképzett és megbízható mester csak néhány kattintásnyira Öntől! (x)
Otthonfelújítást tervez? Felejtse el a stresszt! Küldjön keresletet és válasszon a több mint 5.000 különböző építőipari vállalkozó közül.
- Nem kis orosz oligarchavagyont fagyasztott be Ausztria
- Kedden tesznek esküt az új kormány tagjai, de előtte...
- GKI: visszaesés az üzleti és a fogyasztói várakozásokban
- Tovább tarthat az uniós költségvetési engedékenység
- A tervezettnél jóval drágább lesz a százhalombattai sportcsarnok
- Újabb autógyártó szemez Magyarországgal
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


