Bár a nyári hőség kétség kívül a szabadtéri munkát végzőket érinti a legkellemetlenebbül, azért az irodai alkalmazottaknak sincs könnyű dolguk, hiszen a légkondicionált munkahelyig el is kell jutni, ami harminc-x fokokban, tömegközlekedve nem épp kellemes, főleg, ha a főnök még ilyenkor is megköveteli a "business dress code-ot".
A nőknek sokak szerint egyszerűbb a nyári hőmérséklethez, és az irodai öltözködési szabályokhoz egyszerre alkalmazkodni, mint a férfiaknak, akiknek kétség kívül nem sok alternatíva kínálkozik az öltönyhöz képest, a szandálból kilógó lábujjakról pedig jobb, ha nem is álmodoznak. Sok helyütt azonban egyenesen tiltják a "kirívó" öltözetet, a kilátszó térdeket, a spagetti pántos trikókat, vagyis a nőknek is meg van kötve a kezük.
Ha a protokoll minden előírását szigorúan követnék a hölgyek, akkor még nyáron is kiskosztümöt viselnének, szoknyával, blúzzal - méghozzá nem átlátszóval - és alatta fehérneművel, amit soha, semmilyen körülmények között nem szabad elhagyni, és a blézert sem akaszthatják a fogasra, különösen, ha állásinterjúról van szó. Ami ennél is kényelmetlenebb, az a harisnya, amit szintén nyáron is viselni kell. Férfiaknál az ing, zakó, nyakkendő is alapfelszereltség az üzleti életben.
Ha tehát interjúra megyünk, vagy a munkahelyünkön megkövetelik az üzleti viseletet, maximum a kosztűm, öltöny anyagában van lehetőségünk a variálásra. Jobb, ha olyat keresünk, amelyben nincs bélés, és jól szellőző anyagból készült.
Van, ahol nem veszik ennyire szigorúan a protokolláris szabályokat, és férfiaknál elfogadott a rövid ujjú ing, esetleg galléros póló is, és a zakótól is eltekintenek 30 fok felett, a rövidnadrág azonban még ekkor is tabu. A nők pedig a (hátul) zárt cipőt, a blézert hagyhatják nyugodtan a ruhásszekrényben, persze ha már szandált vesznek fel, a körmöket, és a sarkakat érdemes kicsit kezelésbe venni.

Életveszélyes munkahelyek Magyarországon: itt történik a legtöbb baleset, egyre aggasztóbb a helyzet
Tavaly 75 ember halt meg munkahelyi balesetben, ez 20 százalékos növekedés - olvasható a MASZSZ közleményében.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Az energiatárolás ideje eljött – Az Ön cége készen áll rá? (x)
Az energiatárolás ma már nem opció, hanem versenyelőny. A PV Napenergia szakértelemmel és jogosultsággal segít megvalósítani.
-
A zsalupiac, mint a nagyberuházások trendmutatója (x)
A nagyberuházásokon használt zsaluk forgalma jól mutatja a piaci trendeket. A Meva dunakeszi regionális logisztikai központja a nyugat-európai kivitelezőket is kiszolgálja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


