292.7 millió eurót tett ki a külkereskedelmi mérleg hiánya februárban. A deficit alig tér el a tavaly februári hiánytól. Az export euróban 9.7%-kal, az import 9.1%-kal bővült. Az első két hónapjában a kivitel és a behozatal volumene - előzetes adatok szerint - egyaránt 8%-kal nőtt a megelőző év azonos időszakához képest. A kivitel 41%-kal nőtt az újonnan csatlakozott uniós tagállamokba.
A forgalom volumene - december és január után - februárban is kisebb mértékben bővült, mint az azt megelőző mintegy másfél évben. A kivitel növekedési ütemének mérséklődése a volumenhordozó, lényegében változatlan értékű mobiltelefon-exporttal, valamint a személygépkocsik, illetve nyomtatók forgalmának csökkenésével magyarázható. A mérleg romlásában meghatározó tényező volt, hogy a határozottan dráguló nyers kőolaj importmennyisége - elsősorban a decemberről januárra áthúzódó behozatal miatt - igen jelentősen nőtt a megelőző év azonos időszakához képest.
A kivitel forintárszintje a behozatalét meghaladó mértékben csökkent (5, illetve 4%), amelynek következtében a cserearány mintegy 1.5% kal romlott. A forint főbb devizákhoz viszonyított árfolyama 8% kal erősödött az előző év azonos időszakához képest, amelyen belül a meghatározó részaránnyal rendelkező euróhoz 7, a dollárhoz viszonyítva pedig 11% os felértékelődés volt. A külkereskedelmi forgalom devizaárszintje exportban 3, importban pedig 4% kal nőtt, amely a kőolaj és kőolajtermékek, a vas és acél, valamint a műanyag-alapanyagok kereskedelmében tapasztalt határozott árszintnövekedés következménye.
Az Európai Unióba irányuló kivitel volumene 3% kal nőtt, az onnan érkező behozatalé pedig változatlan maradt a megelőző év azonos időszakához képest. Az EU-15 országcsoport viszonylatában a forgalom volumene mindkét irányban mintegy 1%-kal mérséklődött; a lényegesen kisebb súllyal rendelkező új tagországok vonatkozásában viszont jelentős, kivitelben 41, behozatalban pedig 9%-os forgalombővülés volt. Az Európai Unión kívüli országokkal folytatott kereskedelemben a kivitel volumene 33, a behozatalé 31%-kal emelkedett. Az ázsiai országokból behozott termékek forintértéke 52%-kal haladta meg a bázisidőszaki szintet.

A zárkózott kamaszok ventilációjában segíthet egy, a mentális jóllétet támogató új hazai mobilapp, a Healmindset, amelyben a felhasználók chaten, anonim módon kaphatna támogatást.
Bár a 20 ezer magyar méhész 1,2 millió méhcsaládja évente 25 ezer tonna mézet termel, Magyarországon az egy főre jutó mézfogyasztás mindössze 1 kg/év.
Újabb gasztronómiai témájú sikersztori a Brancsnál: közösségi előfinanszírozásból nyithatja meg főzelékbárját az ötletgazda Szatmári Ferenc, azaz Főzelékes Feri.
Október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, azaz az ADHD rendellenesség tudatosításának hónapja, amiben Magyarországon az iskoláskorú gyerekek 8-10 százaléka érintett.
-
A Black Friday után itt a Green Friday: mutatjuk, milyen akciók várnak
A túlfogyasztásra hívja fel a figyelmet a Mastercard kampánya.
-
Karácsonyi készülődés a PENNY-vel (x)
Szívhez szóló videóval is köszönti a vásárlókat az üzletlánc
- Elmaradt a bravúr, nem juthat nyolc közé a női kézilabda-válogatott
- Egy iraki milícia szerint Washington újabb támadásokra számíthat Irakban
- Szikrázó felnin robogott egy opeles az M0-son
- Győzelemmel zárt a továbbjutó Vasas
- Kiderült, kit tart az LMP „az ellenzék legkártékonyabb politikusának”
- Transzplantációs nagyhatalom lehetünk Európában
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


