0 °C Budapest

Tovább robog az online bankolás: egyre több mindent intézhetsz otthonról

2021. január 14. 18:04

Az online ügyintézés soha nem volt még olyan fontos, mint az idei évben. Nem csak az ételrendelés, a csekkbefizetés, de immár a bankszámla-nyitás is elvégezhető anélkül, hogy elhagynánk az otthonunkat. 20-30 perc alatt számlatulajdonossá válhatunk, és még a szerződés aláírásához sem kell ellátogatnunk egy bankfiókba.

Elindította online számlanyitási szolgáltatását az UniCredit Bank. A teljes folyamat digitalizált, ugyanis egyáltalán nem igényel személyes jelenlétet, még egy aláírás erejéig sem. Az ügyfelek 3 különböző számla közül választhatnak, annak függvényében, hogy melyik illeszkedik jobban pénzügyi szokásaikhoz.

A 20-30 perces folyamat 4 egyszerű lépésben elvégezhető. A számlacsomag kiválasztását követően bankszámlanyitáshoz szükséges nyilatkozatokat kell tenni, meg kell adni a számlanyitáshoz feltétlenül szükséges személyes adatokat és elérhetőséget. Ezek pontosságát a személyazonosító okmányok alapján ellenőrzik, a személyazonosság ellenőrzését videóhívással lehet elvégezni. Ezt követően már csak a szerződéses dokumentumokat kell aláírni, ami szintén megtehető online. Aki szeretné, az online megkezdett számlanyitási folyamatot személyesen is véglegesítheti: bármely magyarországi UniCredit bankfiókban elvégezheti az azonosítást, ill. aláírhatja a szerződést, ahol lehetőség van digitális aláírásra is, ami a környezetterhelés szempontjából is előnyösebb. A számlanyitás és a számlaszerződés létrejöttét követően, legkésőbb a következő munkanapon már be is lehet lépni az  alkalmazásba, és akár azonnali utalást indítani vagy fogadni. 

A számlanyitó személynek meg kell felelnie bizonyos kritériumoknak, például, hogy legyen nagykorú magyar állampolgár, rendelkezzen mobiltelefonszámmal, saját részre nyisson számlát és a bank új ügyfele legyen.
Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. február 27. 20:07
Dénes Balázs leköszön az általa 2017-ben alapított és azóta vezetett, Berlinben működő Civil Liberti...
Holdblog  |  2026. február 27. 11:57
Az Egyesült Királyság gazdasága évek óta szenved, a fogyasztás alacsony, miközben a megtakarítási rá...
Buxelliott  |  2026. február 27. 09:12
 Erős támasz előtt az árfolyam, hamarosan felpattanás következhet.  
iO Charts  |  2026. február 27. 08:48
A legtöbb hagyományos befektető azért égeti meg magát a Web3 világában, mert a tőzsdén tanult fegyel...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 28. szombat
Elemér
9. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
RETAIL DAY 2026
Mi a túlélés – és a profit – valódi titka? A legkisebb webshopoktól az üzletláncokig mindenki választ kap.
Kihagyom