A tranzakciós adó érinteni fogja a hitelkártya használókat is. Mennyi marad a jóváírásokból, ha ki kell fizetnünk a tranzakciónkénti 2 ezrelékes díjat, ráadásul nem is egyszer? Érdemes lesz még hitelkártyával vásárolni 2013-ban is? Jó hír, hogy több bank is kínál ingyenes megoldást. Ha nem változtatnak díjaikon a hitelintézetek, akkor 2013-ban is megéri majd hitelkártyával fizetni.
A Pénzcentrum.hu olvasóinak már a könyökén jön ki, miért is éri meg hitelkártyát használni. - HA ez mégse lenne így, kattints ide! - A tranzakciós adó viszont 2013-ban mindent megváltoztathat. Gondoljunk csak bele, egy vásárlás 4 ezrelék adót is jelent, ami az éves díjakkal együtt részben értelmetlenné teheti a hitelkártyát. A 4 ezrelék úgy jön össze, hogy 2 ezreléket adó keletkezik a vásárláskor, majd a tartozásunk kiegyenlítésekor is ennyibe kerülhet az utalás. Szerencsére nem minden bank hárítja át az illetéket. Pedig ez 200 ezer forintos költésnél már 800 forintot jelentene . Még ezek után is megérheti hitelkártyával fizetni, hiszen az 1 százalékos (2000 forintos) jóváíráshoz képest ez még mindig alacsony összeg.
>>Az idióta PIN-kódokra is rászállnak a bankok<<
A legtöbb bank nem csak részlegesen terhelte át a tranzakciós díjat a hitelkártya használókra, másrészt a jóváírások mértéke is sok esetben magasabb, mint a számítás során használt 1 százalék.
A folyószámlák között válogatva is találhatunk még 2013-ban is olyat, amiről ingyenes rendezhetjük tartozásunkat, akár beszedési megbízással vagy utalással.


2013-ban is maradnak olyan folyószámlák, ahonnan ingyen utalhatjuk el a hitelkártya tartozásunkat a bankunknak. Azonos hitelintézetben vezetett számlák esetén ez egyébként is adómentesen tehetjük meg, de akár más banktól is marad erre lehetőség. Ilyen ingyenes utalási lehetőség marad az AXA, CIB, Erste és K&H bankoknál. Ezeknél a beszedési megbízás is ingyenes maradt.
A hitelkártyák közül is kiválaszthatunk egy olyat, mely esetén az eddigi információink szerint nem kell majd fizetni plusz tranzakciós díjat 2013-tól. Az összehasonlított kártyáink közül mindegyik ilyen, de ha ebben bármilyen változás áll be azonnal megírjuk. Jelenleg nincs tranzakciós díja a Citibank, Budapest, FHB, Erste, K&H, Raiffeisen és az OTP hitelkártyáinak.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)


Úgy kellett már ez a pénz a városoknak, mint egy falat kenyér: gigatámogatást kap rengeteg település
Az OTP Bank az előző uniós ciklus kezdete óta közel 400 önkormányzati fejlesztéshez nyújtott kiegészítő forrást.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


