Az adóhatóság közlése szerint, november végéig 161,7 milliárd forint összegű bírságot szabtak ki. Elmondásuk szerint továbbra is fokozott ellenőrzésre számíthatnak az új vállalkozások és a tartósan veszteséges adózók.
Az APEH tájékoztatása szerint az első tizenegy hónapban elvégzett ellenőrzéseik során feltárt, be nem vallott adóösszeg után összesen 96,5 milliárd forint adóbírságot és 61,7 milliárd forint késedelmi pótlékot szabtak ki. Az egyéb adókötelezettségek - így például a számlakiállítással vagy a foglalkoztatási bejelentéssel kapcsolatos teendők - elmulasztása miatt 3,5 milliárd forint mulasztási bírságot állapított meg az APEH.
Az adóhivatal szerint továbbra is fokozott ellenőrzésre számíthatnak az új vállalkozások, a székhelyüket gyakran változtató adózók, a tartósan veszteséges cégek, valamint a gyógyszerforgalmazók. Kiemelt adóhatósági "figyelemben" részesülnek ezenkívül az informatikai, elektronikai és távközlési vállalkozások. Az APEH célkeresztjében vannak az autószerelő műhelyek, a hotelek és az építőipari vállalkozások is, amennyiben jövedelmezőségük nem érte el az adóhatósági irányelvekben közzétett 50 százalékos szintet.
Minthogy jelenleg a láncügyletes áfacsalás számít a legdivatosabb visszaélésnek, az adóhatóság kiemelt figyelmet fordít a kapcsolt vállalkozások egymás közötti áralkalmazására, illetve számlázására is. Az adócsalás e formája főként a számítástechnikai alkatrészek és a használt autók forgalmazásánál népszerű.
A GVH november végéig összesen 4,6 milliárd forintnyi bírságot szabott ki, a legtöbb büntetést a fogyasztók megtévesztése miatt rótta ki a hivatal - írja a Magyar Nemzet. Bírságolt a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) is. A pénzpiaci büntetések idei listáját a CIB Bank Zrt. vezeti, miközben a legmagasabb bírságot a Magyar Telekom Nyrt., a biztosítási piacon pedig az Union Biztosító Zrt. kapta.

Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.
Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.
Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.
A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.
-
Videó: Budapesten rendezték a klímaszerelők világbajnokságát
Elméleti teszt, hibaelhárítási és forrasztási feladat várta a szerviztechnikusokat.
- Berlin és Párizs új választásokat sürget Koszovóban
- Tüntessen békésen - kéri a rendőrség
- Navracsics Tibor: tízezer milliárd forintról már megállapodott Magyarország az unióval
- Nagy változás a magyarországi Penny-nél
- Jelentős béremelést kapnak a tanárok Csehországban
- Most omlik össze a Forma-1 nézettsége - "Túl jó" Max Verstappen
Sustainable World 2023
Portfolio Balaton Business Forum 2023
BUDAPEST - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


