Kétszobás, egyetemhez közeli lakást keresnek leginkább a leendő egyetemisták. A vidéki és budapesti bérleti díjak között több tízezer forintos különbség is lehet havonta - írja a Magyar Hírlap.
Jelentősen nőtt a bérbeadó lakások iránti kereslet az elmúlt időszakban. Sok újdonsült egyetemista ugyanis most fog bele a megfelelő szállás kiválasztásába, a rutinosabbak pedig a felvételi ponthatárok ismertetése előtt igyekeztek megtalálni leendő lakhelyüket. Nemcsak bérelni, vásárolni is az átlagosnál jóval többen akarnak ilyenkor lakást. A leendő egyetemisták az ár, a lakás fekvése és az egyetemtől való távolsága alapján választanak. Augusztus második felétől emiatt egyre nehezebb lesz Budapesten az iskolákhoz közel, vagy a belső kerületekben kiadó lakást találni.
Akik budapesti lakást keresnek, azoknak egyébként is sokkal mélyebben kell a zsebükbe nyúlniuk, mint máshol az országban: a diákok által kedvelt belvárosi környékeken ötvenezer forinttól egészen százezer forintig, de akár drágábban is kaphatunk havonta egy kétszobás lakást. Legolcsóbbak a földszinti, sötét, előnytelen elrendezésűek, havi százezer forintos bérleti díj felett pedig a sarokkáddal, akár klímával felszerelt apartmanokat kínálják.
A vidéki nagyvárosok közül Debrecenben, Szegeden, Pécsen átlagosan havi 55-65 ezer forintos áron találunk kétszobás lakásokat. A bérleti díjakat itt is leginkább az egyetem közelsége és ház jellege határozza meg.
Ha apróhirdetések útján keres az egyetemista kiadó lakást, fel kell készülnie, hogy arra már a megjelenés napján lecsapnak. Viszonylag hasznos lehet az internetes portálok email-riasztása: az adatbázisba beérkező, elvárásainknak leginkább megfelelő hirdetésekről lehet így gyorsan értesítést kapni. A keresgélés módja lehet még az iskolák saját úgynevezett hirdető-centrumai, ahol többnyire hallgatók keresnek albérlőtársakat maguk mellé. Az ilyen hirdetéseknél előfordulhat, hogy egy bizonyos bérlőkör, például lányok, vagy nem dohányzók jelentkezését várják.
A magyar piacon is megjelennek az enyhén alkoholos, gyümölcsös italok, egy felmérésből pedig kiderült, hogy a fiatalok különösen nyitottak ezekre az alkoholos frissítőkre.
Sokan gondolják, hogy teljesen tudatosan szervezik a pénzügyeiket, és nem értik, hogy hova folyik a pénzük a hónap végére.
Csak úgy, mint a többi technikai vívmányt, úgy a 3D nyomtatót is ajánlják szakértők a gyerekeknek is, hiszen rengeteget tanulhatnak, miközben alkotnak.
Nem járunk az élen abban, hogy elegendő zöldséget és gyümölcsöt együnk. A napi közel fél kiló gyümölcsöt és zöldséget pedig egyre nehezebb beszerezni.
-
Erre figyeljünk, ha idén a lakásfelújítás lesz a nyaralásunk
Ma már nem csak az otthonunk, gyakran a munkahelyünk is a lakás.
-
Egyre több cégtulajdonos ébred rá az intézményi tőkebefektetés előnyeire
A banki hitelezésen túl is van élet.
-
Egzotikus kalandok a nyárra: Afrika-kutató celeb, géporrszarvúk és rejtői fordulatok az év képregényének választott Kittenberger sorozatban (x)
Izgalmas, a valóságot a gőzgépek által inspirált retrofuturisztikus steampunk világával összekötő fiktív utazás, Kittenberger Kálmán kalandjai nyomán.
- Hadrendben az amerikai rakéták Ukrajnában, terrorkészületség Norvégiában - a nap hírei
- Csoportelső és negyeddöntős a vízilabda-válogatott
- Karácsony Gergelyt is felhívta az ál-Klicsko
- Megszólalt a Wizz Air a Párizsban hagyott utasok ügyében
- Montenegrói győzelem a magyar csoportban a férfi vízilabdatornán
- A Katynban meggyilkolt Korompay Emánuel jelképes nyughelyét avatták fel
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


