Súlyos tévhit kering a magyar nyelvvizsgákról: rengeteg diák jövője mehet rá, ha nem figyelnek
Egyre többen iratkoznak be a nyelvvizsga-előkészítőre, hiszen a közoktatás nem mindig segít a valós nyelvtudás megszerzésében.
Egyre többen iratkoznak be a nyelvvizsga-előkészítőre, hiszen a közoktatás nem mindig segít a valós nyelvtudás megszerzésében.
Elhalasztotta a kormány az államilag finanszírozott, kéthetes külföldi nyelvtanulást célzó iskolai program bevezetését.
Ma rengeteg munkáltató várja el a tárgyalóképes angol nyelvtudást, azonban sok munkakörben még nagyobb előnyt jelenthet más nyelvek ismerete.
Több idő lesz az olvasott szöveg értését és az íráskészséget tesztelő feladatok megoldására, a korábbinál kevesebb műfaj kerülhet elő, és bevezetik a „checklist-alapú” értékelést.
A Kata-módosítás miatt a magánórákat is vállaló tanárok felfelé változtattak az óradíjakon. Több tantárgyból pedig hiány van magántanárokból is.
A német a második legkedveltebb idegen nyelv Magyarországon.
Noha folyamatosan javulnak a statisztikai mutatók a magyarok idegennyelv-tudását illetően, messze vagyunk még az Európában elfogadható szinttől. Helyzetkép a hazai nyelvoktatás helyzetéről.
A korábbi éveknél kevesebben nyelvvizsgáztak tavaly. A legtöbben angol, illetve német nyelvből voltak sikeresek.
500 ezer forintot lehet igényelni.
A Szülői Hang felméréséből kiderül, a szülők többsége nem számít arra, hogy az iskolai oktatás elegendő egy középfokú nyelvvizsga megszerzéséhez.