Tombol a gyorséttermi bérháború: ennyiért gályáznak a dolgozók a Mekiben, Burger Kingben
Közzétették május végén a hazai McDonald's és a Burger King éttermeket üzemeltető cégek, milyen évet zártak 2021-ben.
Közzétették május végén a hazai McDonald's és a Burger King éttermeket üzemeltető cégek, milyen évet zártak 2021-ben.
Nagyot ment a hazai McDonald’s éttermeket üzemeltető cég a járvány második évében: jócskán nőtt a Progress Étteremhálózat Kft. bevétele és adózott eredménye is.
A budapesti gyorséttermek és ételkiszállítók konkrét bérekkel toboroznak, de tényleg olyan jól lehet náluk keresni?
Rosszabbul élünk mekis sültkrumpliban mérve, mint 2020-ban, de ha a sajtburger árát nézzük, akkor még a válság sújtotta 2008-as év is jobb mint, mint 2022.
Nincs más választásuk a cégeknek, mint bérháborút indítani egymás ellen, tehát megpróbálnak minél vonzóbb fizetésekke és körülményekkel magukhoz csábítani akit csak lehet.
Öt eljárást indított a vendéglátóipari italbeszerzésekkel kapcsolatban a versenyhivatal, a gyorséttermek is érintettek.
A páros egy gyorsétteremben emelt el egy tárcát és egy mobiltelefont. Utóbbit a tolvaj visszatette, amikor látta, hogy törött a kijelzője.
Még a koronavírus-járvány betörése előtt a McDonald’s éttermek üzemeltetője elárulta a Pénzcentrumnak, milyen béremelést terveznek 2020-ban. Kérdés, ebből mi valósult meg.
A békéscsabai 2020-ban már a negyedik újonnan megnyitott étterem, amely 126 új munkahelyet teremt.
Jó évet zártak a gyorséttermek.
Egy budapesti gyorsétteremben dolgozik a tavalyi X-Faktor legtovább jutott női előadója, Bagdi Enikő. Az énekes már a tehetségkutató előtt is az étteremben melózott, szerinte nem ciki, ha van egy fix munkahelye a fellépések mellett. A Pénzcentrum megnézte, mennyit fizetnek az egyes étteremláncok.
Változnak az idők.
Nem ismerjük a kockázatokat.
Cél, hogy az egész országban lehessen online rendelni.
Egyre több magyar cég kénytelen konkrétan megadni az általa kínált fizetéseket, különben szinte lehetetlen munkaerőt találni. A McDonald’s és a Burger King után KFC is ezt a stratégiát követi: nyíltan kommunikálja a béreket. Ám egy volt dolgozó szerint ilyen fizetésekről szó sincs, arról nem is beszélve, hogy gyakran belső feszültségeket okoznak a fizetéskülönbségek.
Idén nyáron a legnépszerűbb munkakörök, amire tömegével jelentkeznek a fiatalok, az a sofőr, illetve áruszállító munkák (ezzel jellemzően bruttó 1200-1300 forintot lehet keresni), de óriási az érdeklődés a fesztiválmelók iránt, ahol jellemzően színpadot kell építeni és bontani, de ami a legjobb benne, hogy fesztiválbérlet is jár mellé.
Ma már nem csak a kiskereskedelmi láncoknál bevett toborzási stratégia a bérek nyílt kommunikációja, hanem úgy tűnik, a gyorséttermi láncok esetében is egyre elterjedtebb. Most kiderült, mennyit lehet keresni a KFC éttermeiben.
Háromszorosát, bruttó 570 ezer forintot lehet megkeresni egy németországi mekiben, mint Magyarországon - legalábbis egy álláshirdetés szerint, amit a Pénzcentrum talált. Végzettség nem számít, csak németül kell tudni. Ausztriában sem sokkal kevesebb a bére az éttermi dolgozóknak.
Egy kis étteremlánc győzedelmeskedett a multinacionális cég felett.
Mennyire éri meg a termelőknek együttműködni a céggel?