Megindul a drágulás a magyar kutakon: ennyit fizethet szerdától, aki kiesett az árstopból
A benzin esetében bruttó 3 forintot, a gázolajért pedig 8 forinttal kell majd többet fizetni a piaci áron tankolóknak.
A benzin esetében bruttó 3 forintot, a gázolajért pedig 8 forinttal kell majd többet fizetni a piaci áron tankolóknak.
Ősszel újra teljes gőzzel üzemelhet a schwechati finomító, de a hazai OMV most is az általuk értékesített üzemanyag nagy részét innen kapja.
Miközben van jó pár pofonegyszerű lépés, amivel az autósok sokat tehetnének az üzemanyaghiány enyhítése érdekében, a benzin felhalmozása nincs köztük.
Államcsőd veszélye fenyegeti Magyarországot Bokros Lajos szerint. Kifejtette: a helyzeten javíthatna a benzinárstop és a rezsicsökkentés kivezetése.
5 napja nem érkezik orosz kőolaj Magyarországra a Barátság-vezetéken, a Mol szerint nincs ok az aggodalomra.
Már csak magánszemélyek tankolhatnak hatósági áras benzint, a változás életbe lépése óta pedig megnőtt a kereslet a leszívócsövek és a benzinkannák után.
Nem érkezik hazánkba orosz kőolaj a Barátság-vezetéken, a hírre pedig gyengülni kezdett a forint. is.
Múlt csütörtök óta jelentős kiesés tapasztalható a hazánkba érkező kőolaj mennyiségében.
Augusztus eleje óta csak magánszemélyek vehetnek kedvezményes árú üzemanyagot, az élelmes magyarok meg is találták a megoldást.
Az olaj árának csökkenése miatt a benzin ára 20 forinttal lesz kevesebb, a gázolajért pedig 15 forinttal kell kevesebbet fizetnünk - ha nem vonatkozik ránk a hatósági ár.
Az infláció durva helyzetet eredményezett a menzákon: ősztől akár 30%-kal is drágulhat a közétkeztetés.
Összegyűjtöttük a legfontosabb, legérdekesebb, legolvasottabb cikkeinket a 31. hétről.
A Mol csoport januárban vásárolta meg a 79 Lukoil töltőállomást tulajdonló Normbenz Magyarország Kft. százszázalékos üzletrészét.
Jogszabályban nincs arra lehetőség, hogy egy kút maga döntsön arról, hogy akinek jár hatósági áras üzemanyag, annak mégsem adnak - véli a szakértő.
Csak egy hete módosítottak az üzemanyagok hatósági árának szabályozásán, máris megy az ügyeskedés?
Egy forgalmival csak napi egyszer lehet hatósági áron tankolni a Mol kútjain. A második vásárlásnál már a piaci üzemanyagárat kell megfizetni.
Óriási nyereséget produkált a Mol az idei második negyedévben: 484 milliárd forintot.
Őszre ellehetetleníthetik a szociális ellátást az emelkedő rezsi- és üzemanyagár-költségek, intézmények zárhatnak be a szakértő szerint.
A benzin esetében ez literenként 8 forintot jelent, a gázolajnál pedig bruttó 9 forint a csökkentés mértéke.
Az ingázó orvosok sem vásárolhatnak hatósági áron benzint, ezzel pedig tovább növekednek a rendelők költségei.