MNB jegybanki alapkamat 2025, jegybanki alapkamat változás: mennyi a jegybanki alapkamat ma, mi a jegybanki alapkamat számítás lényege, mikor lesz kamatdöntés MNB esetén?

Brutális, mi jöhet ősztől az iskolákban: ennyit még sosem kellett fizetni a szülőknek az étkezésért
A 10% feletti infláció, ami ráadásul az élelmiszerek esetében még magasabb és az üzemanyag-drágulás kemény helyzet elé állítja az iskolai menzákat: ősztől akár 30%-kal is többe kerülhet a szülőknek az iskolai étkeztetés – írja az Index.
Ugyan még nem született mindenhol megegyezés arról az önkormányzatokkal, mennyibe kerüljön ősztől a közétkeztetés a bölcsődékben, az óvodákban és az iskolákban, azonban Sáfár Ferenc, a Turisztikai és Vendéglátó Munkáltatók Országos Szövetségétől (VIMOSZ) arról beszélt a lapnak, hogy nyár elején 20%-os drágulásról volt szó, most viszont már a 30% feletti emelést sem tartja elképzelhetetlennek. Ezzel egyes intézményekben akár 1000 forintba is kerülhet majd egy ebéd.
Sáfár szerint a közétkeztetési szektort még a Covid-járvány sem állította akkora kihívások elég, mint a mostani drágulás. Ráadásul a közétkeztető cégeknek nyáron kéne árat adniuk az intézményeknek, miközben egyik pillanatról a másikra újabb változás jöhet. Például a szállításhoz most már ők is magasabb áron vásárolják a benzint, ami újabb tétel a költségek növekedésében.
Te hogyan készülsz az iskolakezdésre?
A nyári szünet közepén tartunk, sokan azonban már most készülnek az iskolakezdésre. Az elmúlt időszakban a pedagógushiány határozta meg az oktatásról szóló híreket, ami szintén aggodalommal töltheti el a szülőket. A Pénzcentrum kutatása alkalmat ad arra, hogy kiderüljön, hogyan készülnek a magyarok az iskolakezdésre, mennyit költenek rá, mit gondolnak az iskolai digitalizációról, mi a véleményük az oktatás és az iskolai étkeztetés minőségéről, hogy állnak a 9 órai iskolakezdés kérdéséhez.

Állami ösztöndíj feltételei 2025-ben: kinek jár állami ösztöndíj és mikor szükséges a visszafizetése
A felsőoktatásban tanulók számára az állami ösztöndíj jelentős anyagi támogatást jelent, de szigorú feltételekhez kötött. Nézzük meg, mik ezek és kinek jár pontosan ez a...
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


