Ajánlást adott ki az MNB a hazai biztosítóknak az éghajlatváltozási, környezeti kockázatok azonosításáról, kezeléséről és közzétételéről.
A kötelező egészségbiztosítás 2007. óta nem fedezi az extrém sportok során bekövetkező balesetek ellátási költségeit, erre üzleti alapú biztosítást kell kötni, amely drágább a hagyományos balesetbiztosításnál - áll az Union Biztosító közleményében.
Az extrém sportok körébe a következőket sorolják a biztosítók:
- jet-ski,
- motorcsónak sport,
- vízisízés,
- vadvízi evezés (ideértve a canyoninget, a hydrospeedet),
- hegy- és sziklamászás az V. foktól,
- magashegyi expedíció,
- barlangászat,
- bázisugrás,
- mélybe ugrás (bungee jumping),
- falmászás,
- autó-motorsportok,
- egyszemélyes (single-handed) és nyílttengeri vitorlázás,
- repülő- és levegőben végzett sportok,
- mélytengeri búvárkodás (légzőkészülékkel, 40 méter alá).
A biztosítók általában a meglévő balesetbiztosítást terjesztik ki az extrém sportokra, meghatározott időre és külön díj ellenében. Van, hogy az éves díjjal azonos összegért (mint külön díjért) vállalja 30 napra az extrém sportok balesetbiztosítását a biztosító. Egy személyre ez jellemzően 17-30 ezer forintba kerül. Az utasbiztosítás napi díja személyenként pár száz forint, így egy magasabb kategóriás ilyen biztosítás díja 30 napra 15 ezer forint körül alakulhat egy személyre. Ez azonban nem terjed ki az extrém sportokra.
A biztosítók azonban az életbiztosításokhoz, továbbá a jármű- és a lakásbiztosításokhoz is ajánlanak - kiegészítő biztosításként - balesetbiztosítást. Az Union becslése szerint az ezekből származó díjbevétel megegyezik a bemutatott adatokkal. A teljes balesetbiztosítási piac díjbevétele egyébként a múlt évben meghaladta a 40 milliárd forintot.

Ők most a legkeresettebb bűnözők Magyarországon: milliós vérdíj is van a fejükön, nagyon veszélyesek
Jelenleg több mint 160 bűnelkövető ellen van érvényben díjkitűzés, azaz pénzt adnak a hatóságok azoknak, akik érdemi információval tudnak szolgálni a hollétükről.

A zárkózott kamaszok ventilációjában segíthet egy, a mentális jóllétet támogató új hazai mobilapp, a Healmindset, amelyben a felhasználók chaten, anonim módon kaphatna támogatást.
Bár a 20 ezer magyar méhész 1,2 millió méhcsaládja évente 25 ezer tonna mézet termel, Magyarországon az egy főre jutó mézfogyasztás mindössze 1 kg/év.
Újabb gasztronómiai témájú sikersztori a Brancsnál: közösségi előfinanszírozásból nyithatja meg főzelékbárját az ötletgazda Szatmári Ferenc, azaz Főzelékes Feri.
Október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, azaz az ADHD rendellenesség tudatosításának hónapja, amiben Magyarországon az iskoláskorú gyerekek 8-10 százaléka érintett.
-
A Black Friday után itt a Green Friday: mutatjuk, milyen akciók várnak
A túlfogyasztásra hívja fel a figyelmet a Mastercard kampánya.
-
Karácsonyi készülődés a PENNY-vel (x)
Szívhez szóló videóval is köszönti a vásárlókat az üzletlánc
- Országszerte fogvatartottak is segítenek az utcák megtisztításában
- Lesújtó német PISA-bizonyítvány: a fő ok a pedagógushiány és a föderalizmus
- Zsebbe vágó hír a nyelvvizsgázó fiataloknak
- Még az idén Kormányinfót tarthat Orbán Viktor
- Hosszú Katinka luxusedzőtáborba készül
- Újabb részletek a rejtélyes salzburgi gyilkosságról, amiért két magyart ítéltek el
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


