Az óvodák, iskolák egy része nem, vagy csak hiányosan tájékoztatja a szülőket az általános gyermek- és ifjúsági biztosításról. Sőt az intézmények esetenként arra kényszerítik a szülőket, hogy kisebb-nagyobb összeget fizessenek be, hogy megemelkedjen a kapható kártérítés összege - írja a Magyar Hírlap.
Az igazság ezzel szemben az, hogy 2003. augusztus 31. óta kormányrendelet szabályozza a biztosítási védelmet, mely a mai napig államilag finanszírozott. Ez a szolgáltatás automatikusan jár, függetlenül az óvodától, iskolától, semmiféle külön szerződéskötésre nincs szükség. A szülők megfelelő tájékoztatása az iskola, óvoda feladata lenne.
Fontos tudni, hogy az ingyenes tanulóbiztosítás kárösszege adott, azt nem lehet kiegészíteni, többszörözni, így kérdéses, hogy a szülők valójában mire fizetnek be az intézmények javaslatára.
Az alanyi jogon járó biztosítás mellé lehet persze további biztosításokat kötni, a kormányrendelet által szabályozott biztosítás kárösszege azonban fix.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


