Fennállásának második legkomolyabb bírságát szabta ki a Gazdasági Versenyhivatal a biztosítók árkartellének ügyében. Az Allianznak 5,319 milliárd, a Generali-Providenciának 1,046 milliárd forintos bírságot kell fizetnie. A Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetségét (Gémosz) 361 millió, három alkuszcéget 13,6-45 millió forintra bírságoltak. A versenytanács szerint a megbírságolt cégek és a szervezet 2003-2005-ben számos versenyt korlátozó megállapodást kötöttek - tudósít az Index.
A versenytanács szerint a verseny korlátozására alkalmas magatartást tanúsított az Allianz Hungária, a Generali-Providencia, a márkakereskedők országos szövetsége és három alkuszcég azzal, ahogyan megállapodtak 2003-2005-ben a javítói óradíjakról. Az Allianz a javítói óradíjak mértékét összekapcsolta a biztosítások értékesítésével, emellett a két biztosító megegyezett a javítói óradíjakról is.
A versenyhivatal szerint a két piacvezető biztosító úgy fogadta el a megemelt óradíjakat, hogy az értékesítésekből pótlólagos bevételekhez jutott, míg a többi biztosítónak enélkül kellett az emelt összegeket fizetnie.
A versenyjogot sértő megállapodások miatt az Allianz Hungáriának 5,319 millió forintot kell fizetnie, a Generali-Providenciát 1,046 milliárd forintra bírságolták. A Gémosz 361 millió forintos bírságot kapott, a Magyar Peugeot Márkakereskedők Biztosítási Alkusz Kft.-t 45 millió, a Magyar Opel-kereskedők Bróker Kft.-t 13,6 millió, míg a Porsche Biztosítási Alkusz Kft.-t 30,7 millió forintra bírságolta a versenytanács. A döntés indoklásában leszögezték: nem arról van szó, hogy biztosító nem köthet megállapodást alkuszcéggel, de azt a verseny keretein belül kell megkötni.
A döntést 30 napon belül megtámadhatják az érintettek és a Pénzcentrum.hu értesülései szerint mindenki így is tesz! A GVH egyelőre írásban nem közölte még sem az ítéletet sem annak indoklását...

Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.
Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.
Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.
A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.
- Soha nem látott mértékű forrás a magyar agrárium fejlesztésére
- Keményen beleszállt a neves amerikai gazdasági szakértő a britekbe
- BL-döntős a Fradi: „Köszönjük a közönségnek, hogy belehajszolt minket a győzelembe”
- Kihúzták az ötös nyerőszámait, egyvalaki különösen örülhet
- MNB-elnök: 2030 előtt Magyarország aligha tud csatlakozni az eurózónához – a nap hírei
- Újabb remény a daganatra hajlamos emberek számára
Sustainable World 2023
Portfolio Balaton Business Forum 2023
BUDAPEST - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


