Csökkenti húskínálatát egy imázsjavító projekt keretében Lidl, és helyette a jövőben több zöldséget kínálna.
A bankkártyás tranzakciók száma és összege 40 százalékos növekedést mutat a nyári időszakban, az év többi hónapjához képest. A kártyahasználat során nem szabad megfeledkezni az elővigyázatosságról, illetve, arról hogy viselkedésünk mintául szolgál a gyerekek számára is.
Világszerte közel 80 millió bankkártya elfogadóhely működik és az emberek ki is használják ezt a lehetőséget. Ma már nem csak belföldön fizetünk bankkártyával, külföldön is egyre kevesebbszer használunk készpénzt. Sőt, a K&H Bank adatai szerint egy-egy vásárlás átlagos összege magasabb is az utazás alatt: míg itthon 7000 forint, külföldön 12 000 forint az átlagos költésünk egy vásárlás alkalmával. Kedvezőbb, kényelmesebb virtuális pénzt hordani magunkkal, így nem kell tartani az olyan váratlan kellemetlenségektől, mint hogy a zsebünkben rejlő készpénzt elveszítjük vagy ellopják. Ez növeli a biztonságérzetet, ami a pihenés szempontjából nem utolsó szempont, hiszen a nyugodtabb lelkiállapot egy teljesebb feltöltődést tesz lehetővé.
Ahhoz, hogy a gyerekek körültekintő felnőttekké váljanak, az első lépcső, hogy szüleiktől is ezt a magatartást lássák, tanulják el. Az utazás során megtaníthatjuk nekik, hogy az elővigyázatosság erény és fontos, hogy az ember megfontolt legyen. A K&H Vigyázz, Kész, Pénz pénzügyi vetélkedő szakértői összegyűjtötték a legfontosabb tippeket, ami a tanulás alapja lehet, hogy később gyermekünk is kényelmesen és biztonságosan használja bankkártyáját:
- Vigyünk magunkkal két bankkártyát, amik sose legyenek ugyanazon a helyen. Hogyha az egyiket ellopják, amint tudomást szerzünk a lopásról, jelentsük a bank felé. Ezzel meggátolhatjuk, hogy az illetéktelenek hozzáférjenek a számlánkon lévő pénzhez. A másik bankkártyánkkal nyugodtan folytathatjuk a nyaralást.
- A bankkártyáinkhoz tartozó PIN kódot ne vigyük magunkkal egy papírfecnire felírva, hiszen ha a kettőt együtt elviszik, akkor akadálytalanul hozzá fognak férni a számlánkon lévő pénzhez.
- A biztonság kedvéért egy napi költésünket fedező valutát vigyünk magunkkal, így akkor sem kell kétségbe esnünk, ha nem fogadnak el bankkártyát vagy épp nem működik a terminál.
- Ha van alszámlánk, a bankkártyás vásárlásokat ajánlott innen intézni és a nyaralásra szánt összeget itt tartanunk, így főszámlánk akkor is biztonságban van, ha arra jogosulatlan személy férne hozzá bankkártyánkhoz.
Emellett emlékeztetnek: a bankkártyás vásárlás belföldön, külföldön, interneten is díjmentes.

Kegyetlen lesz a csirkemell, a tej és a tojás bosszúja: erre kell készülni, ha kivezetik az árstopot
Az ársapkák kivezetése 3-5 százalékot dob az élelmiszer-infláción, az árak pedig márciusban tetőzhetnek.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
-
Alapanyagtól a vásárlóig: így áll a fenntarthatósághoz a piacvezető kiskerlánc
A Lidl Magyarország a környezettudatosság mellett érvel.
- Vas Kata Blanka 11. lett a terepkerékpáros világbajnokságon
- Iskolai migránskvóta bevezetését javasolják Németországban
- Örökre eltűnhet az útlevél életünkből
- Alpesisí vk - Svájci siker a vb előtti utolsó versenyen
- Elütött egy embert a metró, nem közlekdik az M2-es
- Tiltakozó akciókra készülnek az orvosok
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


