A Gyulai Várfürdő fejlesztési projektje újabb fontos mérföldkőhöz érkezett. A fürdő vezetése bejelentette: 2025. május 5-től megkezdődnek a felújítási munkálatok a Lovarda épületében, amely így...

Három patinás budapesti fürdőt is felújíthatnak 2025-ben, de az emelés még ezzel együtt sem lesz szigorú mértékű.
Több budapesti fürdőt is felújíthatnak a 2025-ös évben, és döntés születhet a Gellért fürdő sorsáról is - erről a VG számolt be. A lapnak Borosné Szűts Ildikótól, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. vezérigazgatója adott helyzetértékelést és osztotta meg velük a terveket.
A vezérigazgató legelőször is elárulta, hogy mennyivel drágulnak majd a fürdők belépői:
szolid, gyakorlatilag csak inflációkövető emelés lesz a fővárosi fürdőknél, a tervek szerint 5 százalékos mértékben.
Ez az emelési mérték jelentősen elmarad a tavalyitól, ahol minden budapesti fürdőben nagyobb volt az emelés mértéke, volt, ahol 12 százalékkal kell többet fizetni, mint egy évvel előtte.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 307 398 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 094 forintos törlesztővel az Erste Bank nyújtja (THM 10,83%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 70 482 forintos törlesztőt (THM 10,61%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Borosné Szűts Ildikó azt is elárulta, hogy 2025-ben a tervek szerint felújítják a Rác-, a Gellért-, valamint a Széchenyi-fürdő termálrészlegét is. A gyógyfürdők összesített bevétele is jó, több mint 5 milliárdos volt a profit - több is lehetett volna, ám a maradékot elvitte a hatszorosára emelkedő víz-, és csatornadíj.

Itt verte el a legtöbb magyar a játékpénzt a SZÉP-kártyákról: ez történik, ha minden zseb átjárható?
A SZÉP-kártya tulajdonosok közel 12 százalékkal többet költöttek kártyáikról 2025 első negyedévében, mint tavaly.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


