Az amerikai jegybanknak most azt kell mérlegelnie, hogy az intézkedések inkább inflációt gerjesztenek vagy recessziót hoznak.

A mesterséges intelligencia (AI) alapú eszközök bevezetése a munkahelyeken nem mindig hozza meg a várt eredményeket. Bár a vezetők általában a termelékenység növekedését remélik, a munkavállalók gyakran stresszt és túlterheltséget tapasztalnak. Egy PR-ügynökség esete és több nemzetközi felmérés eredményei rávilágítanak erre a problémára - írta meg a BBC.
Anurag Garg, egy PR-ügynökség alapítója lelkesen vezette be a ChatGPT használatát 11 fős csapatánál, hogy lépést tartsanak a versenytársakkal. Az alkalmazottakat arra ösztönözte, hogy használják az AI nyelvi eszközt különböző feladatokhoz, az ügyfélpitchektől kezdve a jegyzetelésig. Az eredmény azonban nem a várt hatékonyságnövekedés lett.
"Túl sok volt a zavaró tényező. A csapat panaszkodott, hogy a feladataik kétszer annyi időt vesznek igénybe, mert most már elvártuk tőlük az AI-eszközök használatát" - mondta Garg.
A munkatársak arról számoltak be, hogy a feladatok valójában tovább tartottak, mivel időt kellett szánniuk a ChatGPT használatára, miközben az eredményeket is ellenőrizniük kellett a gyakori pontatlanságok miatt. Emellett az új funkciók megtanulása is plusz időt igényelt. Garg maga is túlterheltnek érezte magát a bevezetésre kerülő AI-eszközök növekvő száma miatt. Nemcsak a ChatGPT-t használta, hanem más eszközöket is, mint a Zapier és a Perplexity.
A piacot elárasztották az AI-eszközök, így ha ma egy adott alkalmazásba fektetek be, a jövő héten már egy jobb is elérhető. Folyamatos tanulási görbe van ahhoz, hogy releváns maradjak, amit nehezen tudtam kezelni, ez pedig kiégéshez vezetett
- vallotta be Garg.
A tapasztalatok alapján Garg visszavonta azt a megbízást, hogy a csapatnak minden munkájában használnia kell a mesterséges intelligenciát. Most már elsősorban kutatási célokra használják, és mindenki elégedettebb.
Az Upwork nevű, szabadúszókat tömörítő platform felmérése szerint, bár a felsővezetők 96%-a várja a termelékenység növekedését az AI-eszközöktől, a munkavállalók 77%-a szerint ezek valójában csökkentették a termelékenységüket és növelték a munkaterhelésüket.
Az Asana munkakezelő platform tanulmánya rávilágított a több munkaalapú alkalmazás bevezetésének negatív hatásaira is. Azok közül, akik 16 vagy annál több alkalmazást használnak, 23% állítja, hogy kevésbé hatékonyak, és csökken a figyelmük az állandó váltogatás miatt.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Leah Steele coach, aki a jogi szakemberek kiégésének leküzdésében segít, hangsúlyozza, hogy a probléma nem csak a megnövekedett munkamennyiségben rejlik.
Amikor a kiégést vizsgáljuk, nem csak a munka mennyiségéről van szó, hanem arról is, hogyan érezzük magunkat a munkával kapcsolatban, és mit kapunk tőle
- magyarázta Steele.
Az Angol és Walesi Ügyvédi Kamara elismeri, hogy az ügyvédeknek nagyobb támogatásra van szükségük az új technológiákhoz, köztük az AI hatékony használatához. Richard Atkinson elnök szerint az AI-eszközök megtanulása időbe telik, és gyakran képzésre, valamint a munkafolyamatok átalakítására van szükség.
Alicia Navarro, a Flown alapítója és vezérigazgatója szerint az AI-eszközök helyes használata kulcsfontosságú. Bár jelenleg "lavina" zajlik ezen a területen, szerinte még sok szűrésre és tanulásra van szükség, mielőtt ezek az eszközök valóban produktívvá válnának. Ugyanakkor kiemeli, hogy a korlátozott erőforrásokkal rendelkező kis cégek számára a mesterséges intelligencia nagy segítséget jelenthet.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Kiderült, hogy melyik a magyarok kedvenc húsfajtája
A baromfihúsok a legnépszerűbbek a Lidl magyar vásárlóinak körében - derül ki az áruházlánc közleményéből.
-
Jövőépítés pénzügyi stressz nélkül – Így segít a Fundamenta valóra váltani a lakásálmokat (x)
Ismét mozgásba lendült a lakáspiac, a lakhatás kérdése aktuálisabb, mint valaha. Az ingatlanárak az egekbe járnak, mi lehet mégis a megoldás?
-
Húsvét előtti kuponnapok a SPAR üzletekben! (x)
Eljött a húsvéti készülődés ideje, vedd Te is az irányt a legközelebbi SPAR vagy INTERSPAR áruház felé, ahol akár 20-60 százalékos kedvezmények, valamint két darab 20%-os kedvezményre jogosító Joker kupon is vár rád 2025. április 3. és 15. között.
-
Harmadszorra is a Gránit Bank lett Magyarország leggyorsabban növekvő digitális bankja (x)
Sorozatban a harmadik alkalommal ítélte a Gránit Banknak a „Leggyorsabban Növekvő Digitális Bank Magyarországon” díjat a neves brit pénzügyi szaklap, a Global Banking and Finance Review magazin.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


