A felmérés szerint a vállalatok akár fele (48%) már most is kínál négynapos munkahetet.

A mesterséges intelligencia (AI) alapú eszközök bevezetése a munkahelyeken nem mindig hozza meg a várt eredményeket. Bár a vezetők általában a termelékenység növekedését remélik, a munkavállalók gyakran stresszt és túlterheltséget tapasztalnak. Egy PR-ügynökség esete és több nemzetközi felmérés eredményei rávilágítanak erre a problémára - írta meg a BBC.
Anurag Garg, egy PR-ügynökség alapítója lelkesen vezette be a ChatGPT használatát 11 fős csapatánál, hogy lépést tartsanak a versenytársakkal. Az alkalmazottakat arra ösztönözte, hogy használják az AI nyelvi eszközt különböző feladatokhoz, az ügyfélpitchektől kezdve a jegyzetelésig. Az eredmény azonban nem a várt hatékonyságnövekedés lett.
"Túl sok volt a zavaró tényező. A csapat panaszkodott, hogy a feladataik kétszer annyi időt vesznek igénybe, mert most már elvártuk tőlük az AI-eszközök használatát" - mondta Garg.
A munkatársak arról számoltak be, hogy a feladatok valójában tovább tartottak, mivel időt kellett szánniuk a ChatGPT használatára, miközben az eredményeket is ellenőrizniük kellett a gyakori pontatlanságok miatt. Emellett az új funkciók megtanulása is plusz időt igényelt. Garg maga is túlterheltnek érezte magát a bevezetésre kerülő AI-eszközök növekvő száma miatt. Nemcsak a ChatGPT-t használta, hanem más eszközöket is, mint a Zapier és a Perplexity.
A piacot elárasztották az AI-eszközök, így ha ma egy adott alkalmazásba fektetek be, a jövő héten már egy jobb is elérhető. Folyamatos tanulási görbe van ahhoz, hogy releváns maradjak, amit nehezen tudtam kezelni, ez pedig kiégéshez vezetett
- vallotta be Garg.
A tapasztalatok alapján Garg visszavonta azt a megbízást, hogy a csapatnak minden munkájában használnia kell a mesterséges intelligenciát. Most már elsősorban kutatási célokra használják, és mindenki elégedettebb.
Az Upwork nevű, szabadúszókat tömörítő platform felmérése szerint, bár a felsővezetők 96%-a várja a termelékenység növekedését az AI-eszközöktől, a munkavállalók 77%-a szerint ezek valójában csökkentették a termelékenységüket és növelték a munkaterhelésüket.
Az Asana munkakezelő platform tanulmánya rávilágított a több munkaalapú alkalmazás bevezetésének negatív hatásaira is. Azok közül, akik 16 vagy annál több alkalmazást használnak, 23% állítja, hogy kevésbé hatékonyak, és csökken a figyelmük az állandó váltogatás miatt.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Leah Steele coach, aki a jogi szakemberek kiégésének leküzdésében segít, hangsúlyozza, hogy a probléma nem csak a megnövekedett munkamennyiségben rejlik.
Amikor a kiégést vizsgáljuk, nem csak a munka mennyiségéről van szó, hanem arról is, hogyan érezzük magunkat a munkával kapcsolatban, és mit kapunk tőle
- magyarázta Steele.
Az Angol és Walesi Ügyvédi Kamara elismeri, hogy az ügyvédeknek nagyobb támogatásra van szükségük az új technológiákhoz, köztük az AI hatékony használatához. Richard Atkinson elnök szerint az AI-eszközök megtanulása időbe telik, és gyakran képzésre, valamint a munkafolyamatok átalakítására van szükség.
Alicia Navarro, a Flown alapítója és vezérigazgatója szerint az AI-eszközök helyes használata kulcsfontosságú. Bár jelenleg "lavina" zajlik ezen a területen, szerinte még sok szűrésre és tanulásra van szükség, mielőtt ezek az eszközök valóban produktívvá válnának. Ugyanakkor kiemeli, hogy a korlátozott erőforrásokkal rendelkező kis cégek számára a mesterséges intelligencia nagy segítséget jelenthet.

Ez az új nyelvtanuló app tényleg jobb, mint a híres Duolingo? Már most tömegek kezdtek el váltani rá
Az alkalmazás arra ösztönzi a felhasználókat, hogy kizárólag a célnyelven válaszoljanak, ami természetesebb nyelvhasználatot eredményez.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


