Veszély! Támadják az okostelefonokat Magyarországon is

Pénzcentrum
2014. február 10. 10:53

A világon már minden harmadik ember internethasználó, sokan közülük azonban nincsenek tisztában a világháló rejtette veszélyekkel. A Biztonságosabb Internet Napjának célja, hogy felhívja a figyelmet az internetezéshez kapcsolódó kockázatokra, és segítséget nyújtson ezek elkerülésében.

Évek óta tartó tendencia a rosszindulatú szoftverek és internetes átverések számának folyamatos emelkedése. Ennek ellenére ki lehet jelenteni, hogy az internetezők többsége a mai napig nincs tisztában azzal, hogy milyen veszélyekkel találkozhat a világhálón - tájékoztatta a Pénzcentrum.hu-t a G Data vírusvédelmi megoldásokat fejlesztő cég.

A bűnözők célja ma már nem az, hogy működésképtelenné tegyék a számítógépeket. Ehelyett olyan információkat igyekeznek megszerezni, melyeket az alvilágban jó pénzért tovább tudnak értékesíteni - mondta Eddy Willems biztonsági szakértő.

Az elkövetők elsődleges célpontjai a gondatlan és felkészületlen felhasználók, akiktől személyes adatokat, például webshop- és e-mail jelszavakat vagy banki adatokat lophatnak. Régóta ismételt jó tanács, hogy a számítógépre telepítsünk jogtiszta vírusirtó szoftvert - a gép védelmét nem tanácsos olyan programra bízni, amit valaki már feltört.

Újdonság azonban, hogy az androidos okostelefonokra és tabletekre is védelmet kell telepítenünk, ami elsősorban annak köszönhető, hogy az új operációs rendszer nem csupán a használói, hanem a bűnözői körben is rendkívül népszerű. Emellett a mobileszközök GPS, Bluetooth és WiFi antennáit érdemes kikapcsolni, amikor nem használjuk ezeket - a nyitott hálózatokhoz való csatlakozás ugyanis biztonsági kockázatokat rejt.


Ügyeljünk adatainkra a közösségi oldalakon, és csak olyan fotót, dokumentumot töltsünk fel, melyek nem jelentenek kockázatot ránk nézve. Ebben az esetben nem csupán a kártevőket terjesztő bűnözők ellen kell védekeznünk, hanem a rosszindulatú trollok ellen is. A közösségi zaklatás főleg a tinédzsereket és a kisgyermekeket érinti, akiket elsősorban szülői odafigyeléssel lehet megvédeni a világhálón.

Végül a szakértő a fájlokat kéretlenül titkosító, majd a számítógép tulajdonosát megzsaroló Cryptolocker vírus kapcsán arra figyelmeztet, hogy 2014 legyen az ütemezett adatmentés éve. Fontos, hogy számítógépünk tartalmát rendszeresen kimentsük egy külső meghajtóra, melyet nem a géppel együtt tárolunk.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 10 millió forintot, 15 éves futamidőre, már 7,21 százalékos THM-el,  havi 89 803 forintos törlesztővel fel lehet venni a CIB Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az Erste Banknál 8,04% a THM, a Raiffeisen Banknál 8,09%; az UniCredit Banknál 8,12%,  a K&H Banknál 8,31%, akárcsak az OTP Banknál. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Banki adatainkra is utaznak

Az elmúlt hónapok egyik jellemző adathalász trükkje, hogy bűnözők eredetinek tűnő levelekkel bombázzák a bankok ügyfeleit. A levél - ami első látásra bankunktól érkezett - általában tartalmaz egy linket, ami az eredeti netbanki oldalhoz hasonló honlapra irányít, ahol azt kérik, adjuk meg adatainkat (kártyaszám, PIN-kód, stb.).

A legtöbb esetben már az első pillanatban látszik, hogy a levél hamis, nem a bank küldte, aki a levélben található hivatkozásra kattint, egy adathalász oldalra jut. Fontos, hogy ne kattintsunk a linkre, ne adjunk meg ott semmilyen azonosítót, semmilyen jelszót! A legjobb, ha azonnal töröljük a levelet postaládánkból, és/vagy értesítjük bankunkat a történtekről.

Fontos tudnunk, hogy a bankok soha nem kérik el a jelszót vagy a felhasználónevet e-mailben vagy más módon, ne dőljünk be az olyan üzeneteknek, amelyek netbankunk újra-aktiválását szeretnék. A legbiztosabb mód, ha közvetlenül a böngészőnkbe írjuk be bankunk honlapjának címét, majd felhasználónevünket és jelszavunkat az internetbankolás során.

NEKED AJÁNLJUK
Ilyen modellben még soha nem szerveztek ekkora rendezvényt (x)

Rekord gyorsasággal fogytak el a jegyek arra 400 fősre tervezett, fiataloknak szóló kapcsolatépítő és önfejlesztő rendezvényre, amelynél a szervezők a közösségi finanszírozás modelljével toboroztak.

Zsongtak és tolongtak a vevők a magyar Kickstarteren: rengetegen csaptak le erre az egyedülálló termékre

Az első hazai közösségi piactéren sikeresen célba ért egy mézes kampány, amelyben a vásárlás mellett egy hartai termelő kaptárait is örökbe lehetett fogadni.

Újraindul a STRT Holding inkubációs programja, a Launchpad

Az STRT Holding közleménye szerint 8+30 millió forint befektetés és tapasztalt mentorgárda várja a jelentkezőket.

Egykor kubai textilmunkásoktól volt hangos, most közösségi finanszírozásból újul meg a patinás budapesti gyárépület (x)

A hiánypótló naturális, és letisztult berendezési trendeket kedvelő fotós közösség számára a Nordix már nem ismeretlen.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2024. március 29. péntek
Auguszta
13. hét
Március 29.
Nagypéntek
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
GEN Z Fest 2024
Gyere el akár INGYEN a Z generáció tavaszi eseményére!
Retail Day 2024
Merre tovább, magyar kiskereskedelem?
EZT OLVASTAD MÁR?
Itt a Pénzcentrum App!
Clickbait-mentes címek és egyéb extrák a Pénzcentrum mobilapplikációban!
Most nem
Letöltöm