Iránykereséssel indulhat a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) kedden az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint.

Ennyit érnek régi háztartási gépeink a MÉH-telepen: nem is gondolnád, mennyit adnak régi hűtődért
Régi, elromlott háztartási gépeinkért akár pénzt is kaphatunk, ha megfelelő helyen adjuk le őket. Egy átlagos méretű hűtőszekrényért például akár 5000 forintot is zsebre vághatunk, de egy használt mosógéppel is hasonló összeget lehet összegyűjteni – írja a hóvége.hu
Nem is gondolnánk, de a meghibásodott háztartási gépeink leadásával még kereshetünk is. Például egy átlagos hűtőszekrényért akár 5000 forintot is kaphatunk, és egy régi mosógép leadása sem marad el sokkal ettől az összegtől. Az ilyen hulladékok leadása nemcsak környezetbarát megoldás, hanem anyagilag is megtérülhet.
Hol és hogyan adjuk le a régi készülékeket?
A 197/2014-es Kormányrendelet értelmében az elektronikai eszközök forgalmazói kötelesek visszavenni az elromlott vagy leselejtezett készülékeket. Emellett a MÉH-telepeken és hulladékudvarokban is leadhatók az ilyen eszközök, ahol jelképes díjat is fizetnek értük.
- Hűtőszekrény: Az átvételi díj 70 forint kilogrammonként, így egy 60-80 kilós készülékért 4200-5600 forintot kaphatunk.
- Régi tévék és monitorok: LCD- és síkképernyős típusokért 50 forintot fizetnek kilogrammonként, ami egy 10 kilós készülék esetén 500 forintot jelent.
- Mosógép: Egy átlagos, 60 kilós mosógépért körülbelül 4200 forint jár.
- Autóakkumulátor: Egy 15 kilós darabért akár 6255 forintot is adnak.
- Vörösréz-hulladék: Ez a kategória a legértékesebb, egy 10 kilós adagért akár több mint 23 ezer forintot is fizethetnek.
Mire figyeljünk?
A kifizetett összegeket az SZJA levonása után kapjuk kézhez. A pontos díjazási információkat a MOHU hivatalos listájában találhatjuk meg. Érdemes tájékozódni, hiszen így nemcsak megszabadulhatunk a felesleges, hibás eszközöktől, hanem némi plusz bevételhez is juthatunk. A környezetvédelem és a pénztárcánk érdekében is megéri felelősen kezelni az elektromos hulladékokat!
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Az energiatárolás ideje eljött – Az Ön cége készen áll rá? (x)
Az energiatárolás ma már nem opció, hanem versenyelőny. A PV Napenergia szakértelemmel és jogosultsággal segít megvalósítani.
-
A zsalupiac, mint a nagyberuházások trendmutatója (x)
A nagyberuházásokon használt zsaluk forgalma jól mutatja a piaci trendeket. A Meva dunakeszi regionális logisztikai központja a nyugat-európai kivitelezőket is kiszolgálja.
-
Ipar Napjai és Automotive Hungary – Mindenki egy helyen (x)
Hazánk legnagyobb ipari eseménye vár minden szakembert: ipari innovációk, költséghatékony megoldások, üzleti lehetőségek, networking, KKV-kat segítő pályázatok.
Portfolio Gen Z Fest 2025


