A jövő hét elején több helyen lehet csapadék, akár felhőszakadás, később nem túl meleg, gomolyfelhős-napos idő várható néhol záporokkal, zivatarokkal.
Több ezer elhagyott, lakatlanná vált ingatlan van az országszerte, nem csak a fővárosban, hanem vidéki falvakban is. A tulajdonos vagy meghalt, vagy ismeretlen helyen tartózkodik, az épület állaga pedig folyamatosan romlik. A hatalmat a gaz és a patkányok veszik át, veszélyeztetve ezzel a még ott élő lakosok egészségét - számolt be a HVG.hu
A KSH adatai szerint átlagosan a lakások egytizede áll üresen: a fővárosban ez az arány 7 százalék, vidéken viszont 15-18 között mozog - ami gondot okoz a kistelepülések lakóinak. Pitvaroson, egy Csongrád megyei faluban a 600 házból 100 áll üresen. Egyik oka ennek természetesen a népességfogyás és a fiatalok elvándorlása, ám sok esetben sokkal bonyolultabb a helyzet, hiszen olykor hatalmas adósság van ezeken a roskadozó épületeken, így még ha lenne is rá vevő, akkor sem lehetne értékesíteni őket. Folyamatosan romlik az állaguk, patkányok lepik el az elhagyatott területeket, sőt, az üresen álló porták miatt az ivóvízhálózat is tönkremehet.
Gyakori, hogy örökösök hiányában az épület tulajdonjoga az államra száll, esetleg az eszközkezelőre vagy a bankra, ám mindenhol csak terhet jelentenek.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


