Energialopásból, illetve a hálózati eszközök rongálásából és eltulajdonításából származó veszteségek akár 10 százalékkal is megdobhatják a végfelhasználói árat - írja a Napi Gazdaság.
A villanyszámlákon nem szerepelnek az energialopás számlájára írható tételek, ugyanis a Magyar Energia Hivatal által az energia árában elismert hálózati veszteség csak a fizikai folyamatból eredő, műszakilag kikerülhetetlen volument jelenti, az ellopott energiát nem.
Bacslések szerint országos szinten 20 milliárd forint feletti mértéket elérő gáz- és áramlopások, illetve az ugyancsak milliárdos károkat okozó rongálások és az ezekkel kapcsolatos védelmi intézkedések költsége ellenben megjelennek a kiadási tételekben, tehát közvetve a fogyasztók fizetik meg.
A legköltségesebb tétel az ellenőrgárda fenntartása, de a kifinomult berendezések is sokba kerülnek, amiket a szolgáltatók a lopások visszaszorítása érdekében telepítenek - mondja Kutas István, az E.On Hungária Zrt. médiakapcsolati és pr-vezetője. A társaság ország szerte jelenlévő mintegy 220 fős energiakommandója, mintegy 1 milliárd forintba kerül.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


