Évente mintegy kétezer lakás kerül kalapács alá hazánkban, az árverések száma lényegében három éve változatlan, a licitekből befolyó összérték viszont évente csaknem ötmilliárd forinttal nő.
Évente mintegy kétezer lakás kerül kalapács alá hazánkban, az árverések száma lényegében három éve változatlan, a licitekből befolyó összérték viszont évente csaknem ötmilliárd forinttal nő - írja a Magyar Nemzet.
Tavaly 2,548 lakást árvereztek el, az ebből befolyó összeg pedig elérte a 45 milliárd forintot. A lakásárverések negyede lehet a támogatott lakáshitellel kapcsolatos, vagyis tavaly mintegy 800 támogatott lakáshitel dőlt be.
A leggyakrabban céges ingatlanok kerülnek árverésre a közüzemi tartozások miatt, de magánemberek esetében sem ritka, hogy a kifizetetlen villany-, víz- és gázszámlák miatt kalapács alá kerül a lakás.
A pénzintézeteknek nem célja a lakások elárverezése, sokkal inkább hajlanak az adóssal való megegyezésre, ha azonban 2-3 hónap alatt valaki nem egyenlíti ki a tartozását, vagy nem ütemezteti át azt, nem számíthat sok jóra...
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


