Fontos rendelet élesedett idén: a Nemzet Sportolója címet viselők már nem fixen 630 ezer forintot kapnak havonta életjáradékként, hanem a KSH által meghatározott átlagbér összegét.

Eddig majdnem 130 millió forintnyi jutalmat "korcsolyázott" össze Pekingben Liu Shaoang: a gyorskorcsolyázó az olimpiai aranya mellett két bronzérmet is nyert, egyszer pedig negyedik lett. A kisebbik Liu-testvér szerdán még jégre lép a férfi váltóval, úgyhogy ez az összeg még nőhet.
Vasárnap Liu Shaoang megnyerte a férfi rövidpályás gyorskorcsolyázók 500 méteres versenyét a pekingi téli olimpián, ezzel ő lett Magyarország első egyéni aranyérmese a téli játékokon. A 23 éves sportoló 1000 méteren egyéniben bronzérmet nyert, valamint a vegyesváltó csapat tagjaként is a dobogó harmadik fokára állhatott fel - emellett 1500 méteren negyedik lett a számban.
A dicsőség mellé természetesen pénzjutalom is jár az olimpiai kiválóságoknak: 2020 óta egészen pontosan 50 millió forint jutalom jár egy aranyéremért, az ezüstre 37,5 milliót fizetnek, a bronzérmesek pedig 28,5 millió forint jutalmat kapnak a magyar államtól - egyébként a szabályok szerint egészen a nyolcadik helyig bezárólag jutalmazzák a sportolókat.
Összességében az Ádónak becézett Shaoang így eddig 128,5 millió forintot "korcsolyázott össze" Pekingben, de az összeg még nőhet, hiszen szerdán a férfi váltó csapatával is jégre lép. Emellett az olimpiai érmesek életjáradékra is jogosultak: 35 éves koruk után aranyérem esetén ez az előző évi átlagkeresetnek felel meg, ezüstnél 70, bronznál pedig 50 százaléka az az évi nettó átlagbérnek. Shaoang eddig két aranyat és két bronzot nyert téli olimpiákon, a járadék összege pedig halmozódik az újabb és újabb érmekkel.
Címlapkép: Kovács Tamás, MTI/MTVA


"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


