A magyar felnőtt lakosság 81 százaléka rendelkezik megtakarítással, a megtakarítók 93 százaléka pedig havi rendszerességgel is félre tud tenni.
A magyarországi munkavállalók 53 százaléka kapott saját bevallása szerint fizetésemelést tavaly, ez alacsonyabb arány a 2023-as 61 százaléknál, ugyanakkor meghaladja a 2022-es 44 százalékot - derül ki a Profession.hu friss, reprezentatív felméréséből.
Az állásportál hétfőn kiküldött, a munkavállalók körében végzett felmérése alapján az idei évben a megkérdezettek 48 százaléka számít fizetésének emelésére, 14 százalékuk egyszeri kiegészítésre, 7 százalékuk pedig rendszeres juttatási csomagjának gyarapodására. A dolgozók 19 százaléka nem vár növekedést idén. A béremeléssel számolók 29 százaléka legfeljebb havi 20 ezer forintos, 37 százaléka 20 és 50 ezer forint közötti összeget remél, a többiek ennél jelentősebb változással kalkulálnak.
A tavalyi béremelések a leggyakrabban (38 százalék) havi nettó 20-50 ezer forint közötti összeget jelentettek. A válaszadók 27 százaléka 20 ezer forintnál kisebb, míg 10 százalékuk 50 és 100 ezer forint közötti növekedést realizálhatott. Ugyanilyen arányban voltak azok is, akik ezt meghaladó emelést kaptak. Az előző évekhez hasonlóan 2024-ben is leggyakrabban a külföldi tulajdonú vállalatok alkalmazottai (69 százalék) részesültek fizetésemelésben - közölték.
Rendkívüli bejelentést tett Kátai-Németh Vilmos: 2 hét extra szabadságot kap rengeteg magyar dolgozó
A kormány három hétre növeli az apaszabadság időtartamát, amelyet egyúttal összehangol a csecsemőgondozási díjjal (CSED) és a szülői szabadsággal is.







