Legalább az infláció mértékével drágulnak jövőre a térítéses orvosi szolgáltatások - írja a Népszabadság.
A lap egy, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium által készített jogszabálytervezetre hivatkozva azt írja, bővül a térítéses orvosi szolgáltatások köre.
Eddig például a jogosítványhoz, a lőfegyvertartáshoz, a hajóvezetéshez szükséges szakvéleményért, a látleletért, illetve a véralkohol-vizsgálatért és a józanításért kérhettek közvetlenül a betegtől pénzt az orvosok. Januártól azonban fizetni kell például a táboroztatáshoz szükséges orvosi vizsgálatért, a nem kötelező tüdőszűrésért, vagy a munkaképességet igazoló szakvéleményért is.
Az eddigi fizetős szolgáltatások is drágulnak: a jogosítványhoz készülő orvosi igazolások ára kiállításáért a legkevesebbet, 800 vagy ezer forintot a 70 éven felülieknek kellett leróniuk, a jövőben ez is 4500 forintra emelkedik, miközben az egyéb korosztályhoz tartozók is 1800-2000 forintos kiadástöbblettel kalkulálhatnak.

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


