8 °C Budapest

Selmeczi: "Teljes öregségi nyugdíj jár 40 év után"

2010. november 16. 08:32

A korábbi 18-24 ezres becsléssel szemben - mivel a szolgálati idő számításába nem számítanak bele a szakmunkásképzésben, a főiskolán vagy az egyetemen eltöltött évek - ma újra szűkült az negyven év utáni nyugdíjra jogosultak számára vonatkozó előrejelzés.

A Világgazdaság körülbelül 10-15 ezerre teszi azon nők számát, akik 2011-től már negyven év munkaviszony után nyugdíjba mehetnek (aki több gyermeket nevelt, az akár 32 év munkaviszonnyal is jogosulttá válhat a nyugdíjra).

"A nők a nyugdíj összegét nem csökkentett mértékben kapják meg, hanem a teljes öregségi nyugdíjra lesznek jogosultak. A munkaviszonyba beleszámít a gyermekneveléssel töltött időszak is" - magyarázta Selmeczi Gabriella nyugdíjvédelmi megbízott.

Selmeczi Gabriella nyugdíjvédelmi megbízott (Fotó: MTI)

A kormány számításai szerint, ha az érintettek 75-100%-a él a lehetőséggel, az hozzávetőleg 30-35 milliárd forint kiadást jelent. Ezt a nyugdíjjárulék fél százalékpontos emelése bőven fedezi.

A szakszervezetek örülnek a döntésnek, de leszögezik: a szolgálati idő szerinti számítás kedvezőbb lenne, mert ebbe a szakmunkásképzésben, a főiskolán vagy az egyetemen eltöltött évek is beszámítanak.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

HR BLOGGER
hrdoktor  |  2025.12.03 14:08
Az év végi időszak gyakran jár a szokásosnál nagyobb munkahelyi terheléssel. Ha azonban sikerül jól...
legacykft  |  2025.11.25 17:46
Vajon miért érezzük azt olyan gyakran, hogy két külön világ között próbálunk lavírozni? Hogy a munka...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
laskainelli  |  2025.11.13 08:15
Sokan élik meg azt a frusztráló érzést, hogy a párkapcsolatuk mintha egyhelyben toporogna. Nincs nag...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 6. szombat
Miklós
49. hét
December 6.
Mikulás
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?