2005 során azoknak az amerikaiaknak a száma, akik több mint 200 ezer dollárt vagy annál is többet keresnek évente és nem fizetnek egyáltalán jövedelemadót, kétszeresére emelkedett. Az amerikai adóhivatal (IRS) tájékoztatása szerint azonban egyáltalán nem arról van szó, hogy ezek az emberek adót csalnának, mindössze megtalálják a megfelelő módot arra, hogy kikerüljék az adófizetést.
1976 óta az IRS köteles jelenteni a Kongresszusnak, hogy hány jómódú amerikai nem fizet semmit évente. 2005-ben rekord számú adóbevallás érkezett az adóhivatalhoz, amelyben 200 ezer dollár (31 millió forint) feletti jövedelmet vallottak be, összesen 3,6 millió, miközben 2004-ben ez "csak" 3 millió volt. Közülük 7389-en nem fizettek adót, ami jelentős emelkedés volt a 2004-es 2833-hoz képest.
A hirtelen növekedés nagyrész annak köszönhető, hogy 2004-ben a Kongresszus átalakította az adóügyi megítélését azoknak az amerikai állampolgároknak, akik külföldön élnek. Ők ugyanis csökkenthetik vagy akár teljesen mentesülhetnek az adófizetés alól, mivel külföldön az ott kapott jövedelmük után már fizettek valamekkora összeget. 2005 előtt ez az ellentételezés viszont csak a fizetendő adó 90 százalékára vonatkozott, ami sok ellenvéleményt váltott ki, kettős adóztatás miatt.
Emellett viszont sokan vannak, akik sem az USA-ban, sem külföldön nem fizetnek adót, 2004-ben még csak 2420-an, 2005-ben viszont már 4224-en. Ez azzal magyarázható, hogy azok, akik a Katrina hurrikán miatt 2005 augusztus 27. és 2006 január 1. között pénzt adományoztak a rászorulóknak, a segély teljes összegével csökkenthetik az adójukat. Ezt sokan ki is használták.
Alapesetben egy évben csak az adó 50 százalékát lehetne az adományok összegével csökkenteni, a jóváírás maradékát pedig a következő évekre kell átvinni, de a rendkívüli helyzetre való tekintettel ez alól kivétel volt a hurrikán áldozatainak adott pénz. Ez a számokból is jól látszik, 2004-ben az adományok összesen 138 millió dollárt (21,39 milliárd forint) tettek ki az adóbevallások szerint, 2005-ben viszont elérte az 1,14 milliárd dollárt (176,7 milliárd forint).

Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Nem enyhül az élelmiszer-infláció, de nem mindenhol kell mélyebben a zsebünkbe nyúlni
A Lidl-nél például bővítik az akciós termékek körét.
-
Multi élelmiszerláncok: családtámogatás az árakon és a munkatársakon keresztül (x)
Évente több száz milliárdos nagyságrendben fektetnek be az árak letörésébe, valamint munkatársaik bérezésébe és egyéb juttatásaiba az árharcos multinacionális nemzetközi élelmiszerláncok.
-
Másodszor emel bért idén a Rossmann (x)
300 millió forintot fordít munkatársai fizetéseinek növelésére az idén 30 éves drogéria, amely tavaly elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely díját.
-
A környezetbarát IT eszközöké a jövő (x)
A világ első szén-dioxid-semleges üzleti laptopja új fejezetet nyithat fenntartható digitalizációban.
- Az Európai Bizottság "beletörődik" a szlovákiai választások eredményébe
- 37 migráns egyetlen kisbuszban - csak néztek a kelénpataki határőrök
- Súlyos a helyzet Horvátországban
- BL: sok góllal verte Háfra Noémi csapatát a Győri ETO
- 24 darab 5 találatos szelvényt találtak
- Új törvény - Most lépett érvénybe a kereskedelmi "jelen" Nagy-Britannia és Észak-Írország közt
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


