Mint ismeretes, az orosz választások nem tartogattak túl sok izgalmat és Vlagyimir Putyin "fényes" győzelmével értek véget. Az elnök várhatóan a május 8-i újra-beiktatása után teszi közzé politikai programját. Az eddigi nyilatkozatok alapján nem számíthatunk hatalmas változásra a reformprogramban. Egyelőre csupán az előzetes választási eredmények ismertek (a hivatalos végeredmény március 25-ére várható), melyek szerint Putyin a szavazatok 71.2%-át tudhatja magáénak, míg legnagyobb vetélytársa a kommunista párti Nikolai Kharitonov mindössze 13.7%-ot szerzett. A hatóságoknak végül sikerült a szavazásra jogosultak 64.3%-át részvételre buzdítani, így bőven túllépték az 50%-os küszöböt.
Győzelmét megerősítő beszédében Putyin elmondta, hogy mindent megtesz Oroszország gazdaságának stabil növekedéséért, mely azonban nem öncél, csupán eszköz az orosz lakosság jólétének növelésére.
Elemzők széles körben úgy vélik, hogy a valódi, hosszú távon is fenntartható növekedéshez strukturális reformok szükségeltetnek. A kormány eddigi állásfoglalásából úgy tűnik, készek lépni a cél érdekében. Igaz, hogy Putyin csak május 8-i beiktató beszédében tárja teljes egészében a nyilvánosság elé politikai programját, a reformok által megcélzott területek viszont már "kiszivárogtak": Változtatások várhatók az adórendszerben, a természetes monopóliumok területén, az államigazgatásban, az egészségügyben és az oktatásban egyaránt. Bár a bankrendszer reformja ezidáig nem került említésre, sokak szerint erre is számíthatunk az újabb négyéves periódus során.
Az adórendszer változtatásáról szóló vitákat Kasyanov kormányának menesztése szakította félbe. A tervezet a járulékterhek és az áfa csökkentését egyaránt tartalmazta, a kieső bevételek pótlását pedig a nyersanyag-kitermelő szektor magasabb adóterheivel kívánta kompenzálni. Az orosz vezetés azt reméli, az adók csökkentése visszaszoríthatja az adócsalások magas számát és adófizetésre ösztönözheti a lakosságot. A módosításokra hatással lehet a kelet-európai befektető-csalogató politikák sorozata is.

Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Nem enyhül az élelmiszer-infláció, de nem mindenhol kell mélyebben a zsebünkbe nyúlni
A Lidl-nél például bővítik az akciós termékek körét.
-
Multi élelmiszerláncok: családtámogatás az árakon és a munkatársakon keresztül (x)
Évente több száz milliárdos nagyságrendben fektetnek be az árak letörésébe, valamint munkatársaik bérezésébe és egyéb juttatásaiba az árharcos multinacionális nemzetközi élelmiszerláncok.
-
Másodszor emel bért idén a Rossmann (x)
300 millió forintot fordít munkatársai fizetéseinek növelésére az idén 30 éves drogéria, amely tavaly elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely díját.
-
A környezetbarát IT eszközöké a jövő (x)
A világ első szén-dioxid-semleges üzleti laptopja új fejezetet nyithat fenntartható digitalizációban.
- Rejtélyes bűneset történt Svájcban
- Agresszív férfi tombolt egy szlovákiai választóhelyiségben
- Vlagyimir Putyin: Oroszország újjáépíti az elfoglalt ukrán területeket
- Szlovákia: lesz, ahol legalább 40 perccel tovább fog tartani a szavazás
- Tömegével menekülnek az örmények Hegyi-Karabahból
- Leváltották az Idegenrendészet vezetőjét
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


