Átfogó piaci körkép (Buda-Cash)

Pénzcentrum
2004. február 10. 08:40

KÜLFÖLDI PIACI ÖSSZEFOGLALÓ USA: KORRIGÁLÓ GYÓGYSZERIPAR, EMELKEDŐ ENERGETIKA • meghatározó hírek hiányában nyugodt kereskedést és kismértékű árfolyamcsökkenést hozott a tegnapi kereskedés • az elmúlt hetek nyereségeit követően korrekción ment át a gyógyszeripar, míg a legjobb teljesítményt az energetikai társaságok nyújtották; az OPEC minisztereinek többsége azt javasolja, hogy a szervezet ne emelje meg a jelenlegi kvótákat, így az olaj ára némileg emelkedett • pozitív elemzői kommentár hatására (Goldman Sachs) erősödött a Coca-Cola (2,8%), amely ezzel a Dow index legjobb részvénye volt; a Walt Disney pedig a menedzsment legalább 30%-os profitnövekedést vizionáló 2004. évi előrejelzése nyomán erősödött közel 2%-ot • a közeljövőt tekintve Alan Greenspan jegybankelnök szerdai beszédét, valamint a Dell csütörtökön megjelenő negyedéves számait érdemes figyelni; Greenspan beszédét a mostanában meglehetősen élénken ingadozó kamatemelési várakozások teszik aktuálissá

EURÓPÁBAN FENNMARADT AZ OPTIMISTA HANGULAT

• optimista hangulat jellemezte az európai kereskedést, részben az általános makrogazdasági folyamatok, részben vállalati hírek nyomán
• pénteki erőteljes erősödését folytatta az Ericsson, amely ezúttal 4,2%-kal zárt feljebb; a gyorsjelentést követően több nagy befektetési bank is javított a részvényre adott ajánlásán
• ugyancsak elemzői kommentárok hatására erősödött a brit Xstrata bányászati vállalat (5,1%), a Total (2,3%), valamint a spanyol Banco Bilbao Vizcaya bank (3,8%)

KÜLFÖLDI VÁLLALATI HÍREK


KIROBBANÓ FORMÁBAN A PHILIPS
Q1 nettó er.: 598 m EUR Várakozás: 438 m EUR
Bázis: -1,53 Mrd EUR

• a Philips ma reggel tette közzé negyedéves beszámolóját; nemcsak az eredmény, hanem az árbevétel is meghaladta a várakozásokat (9,01 Mrd EUR, szemben a várt 8,24 milliárddal)
• a takarékossági program folytatódik; 2005 végéig 400 összesen 400 millió euro értékű költséglefaragásra kerül sor

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el,  havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a  Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

HR BLOGGER
hrdoktor  |  2025.07.14 07:29
Ahogy közeledik a nyár, a szabadságok időszaka, sokan valójában nem kikapcsolódást, hanem újabb szer...
laskainelli  |  2025.07.10 14:28
Egy szakítás után az ember szíve darabokra hullik, fáj a múlt elengedése, az elképzelt szép jövő elt...
vezetoi-coaching  |  2025.07.09 19:10
Mike (a mindentudó Donnát kérdezi, milyen emlékezetes ajándékot vehetne Harvey-nak, hogy köszönetét...
coachco  |  2025.07.08 18:48
Végre nincs meleg, még tán esik is sok helyen, talán lesz időtök olvasni egy kicsit… [...] Bővebbe...
kovacstunde  |  2025.07.05 08:00
Hosszú évek óta Angliában bébiszitterként dolgozó kliensem panaszolta; hogy kisiskolás unokáját a me...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. július 14. hétfő
Örs, Stella
29. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?