A decemberi 51.9%-ról 50.3%-ra csökkent a beszerzési menedzser index értéke januárban. A mutató továbbra is 50% feletti értéke a feldolgozóipar expanzióját mutatja, ugyanakkor kisebb intenzitással.
A decemberi teljesítményhez képest lassuló növekedés a felmérés részindexeinek többségére is jellemző. Az előző hónaphoz hasonlóan ez alól kivétel az árindex (62.9), ami az év első hónapjára jellemző nagyobb árnövekedést mutat, mint decemberben (60.7). Növekedést jelez még a vásárolt készletek indexe és a külpiaci mutatók is, a decemberi csökkenést követően. Stagnálás közeli, de növekedéssel
jellemezhető a termelési mennyiség (50.1) januári alakulása. A termelésnövekedés jelentősen kisebb, mint tavaly januárban volt (56.9). Az új megrendelések (53.7) alakulása közel azonos ütemű, mint egy hónappal korábban, de az előző évek azonos időszakaihoz képest kisebb növekedést mutat. A termelés stagnálása mellett a készletindexek értéke az előző hónappal ellentétes irányban
változott. A decemberi csökkenés után most nőtt a vásárolt készletek (53.1) mennyisége, és növekedés után csökkenést mutat a késztermékkészletek (46.5) állománya. A tavalyi év folyamán folyamatosan visszaesést jelző foglalkoztatási index (45.4) továbbra is csökkenést jelez. A csökkenés nagyobb ütemű, mint a december hónapban (46.1) mért.
A korábbi tapasztalatok szerint az év első hónapjának teljesítménye gyenge támpontot jelent az elkövetkezendő hónapokra nézve, ezért messzemenő következtetést levonni a mostani adatból nem érdemes. Mindenesetre érdemes még egyszer kiemelni, hogy az említett készletváltozás mellett a legnagyobb javulás az exportmennyiségnél következett be. Az ipari exportértékesítésben az elmúlt hónapokban igen dinamikus növekedést mértek.

Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Másodszor emel bért idén a Rossmann (x)
300 millió forintot fordít munkatársai fizetéseinek növelésére az idén 30 éves drogéria, amely tavaly elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely díját.
-
A környezetbarát IT eszközöké a jövő (x)
A világ első szén-dioxid-semleges üzleti laptopja új fejezetet nyithat fenntartható digitalizációban.
-
Az élelmiszer-infláció letöréséhez nem elég a 6 árharcos multi élelmiszerlánc (x)
Az élelmiszer-inflációban jelenleg gyengülés tapasztalható, amiben a multinacionális élelmiszerláncok árpolitikája is fontos szerepet játszik.
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


