26 °C Budapest

Maximalizálnák a hitelkamatokat

Pénzcentrum
2007. augusztus 28. 08:30

Szlovákiában, a jelzáloghitel kivételével, magasabbak a lakossági baki hiteltermékek kamatai mint nálunk. A rendkívül magas kamatok és a bankok kiugró nyereségei szemet szúrtak az igazságügyi miniszternek aki egy törvénytervezettel rukkolt elő, mely szerint maximalizálni kell a hitelkamatokat - írja a Napi Gazdaság.

Szlovákiában a személyi kölcsönök teljes hiteldíj mutatója 40 százalék körül mozog, míg nálunk ez 20 százalék körüli. A gyorshitelek thm-je 200 százalék. Ráadásul az északi szomszédainknál az infláció tartósan 3 százalék körül van.

A minisztérium javaslata alapján a bankok által alkalmazott éves kamat felső határa a mindenkori alapkamat hétszerese legyen, ami most 29,75 százalékos kamatplafonnak felelne meg.

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. június 12. 12:07
A legbefolyásosabb magyarországi médiavezetők toplistáján hosszú éveken át 1. helyen szereplő Vidus...
Holdblog  |  2025. június 12. 08:29
Nagyon mélyről indult a török gazdaság, de legalább jó irányba halad. A mínuszos évek után újra a po...
iO Charts  |  2025. június 11. 11:02
Kezdeném egy felütéssel: az olajtermeléshez kapcsolódó vállalatok hatalmas bajban voltak 2020-ban a...
Kiszámoló  |  2025. június 10. 09:33
Találtam egy érdekes ábrát, hogy mennyibe kerül egy fogvatartott évente az Egyesült Államokban. Éves...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. június 12. csütörtök
Villó
24. hét
EZT OLVASTAD MÁR?