Javában tart a tél és a síszezon, sok magyar pedig a környező országok síterepeit veszi célba.
Riasztó adatok a Heim Pál Gyermekkórházból: rengeteg gyereket ért ilyen baleset, pár éve ez még nem volt
Nyáron több gyerek kerül kórházba elektromos rollerrel összefüggő balesetek miatt – figyelmeztet a Sebészek a Gyermekekért Alapítvány. Júliusban összesen 28 gyermeket láttak el a Heim Pál Gyermekkórházban ilyen sérülések miatt, és az utóbbi napokban újabb négy súlyos eset történt.
Júliusban összesen 28 gyermek került be a Heim Pál Gyermekkórházba elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt – hívja fel a figyelmet a Sebészek a Gyermekekért Alapítvány. A hónap utolsó napjaiban újabb négy sérült gyermeket láttak el, köztük olyat is, akinek az ujjtörése olyan súlyos volt, hogy műtétre szorult. A sérültek közül egyik sem viselt védőfelszerelést.
A kórházba került gyerekek különböző sérüléseket szenvedtek: agyrázkódás, kéz- és alkarcsonttörések, hasfali zúzódások, kiterjedt horzsolások szerepelnek a listán. Több esetben műtéti beavatkozásra is szükség volt. Az alapítvány hangsúlyozza, hogy ezek nem puszta statisztikai adatok, hanem valódi gyerekek, akik valódi fájdalmat éltek át – és sok eset elkerülhető lett volna bukósisak viselésével, felelősségteljes használattal és a közlekedési szabályok betartásával.
A szervezet korábbi figyelemfelhívó bejegyzéseit több mint egymillió emberhez jutottak el, és remélik, hogy ez sok családot elgondolkodtatott a rollerhasználat biztonsági kérdéseiről. Bár ez közös siker, az alapítvány szerint a nyárnak még nincs vége, ezért fontos fenntartani a figyelmet és továbbra is beszélni a biztonságról.
A bejegyzés zárásaként az alapítvány emlékeztet: a sisak viselése nem ciki, a koponyatörés viszont igen. Az elektromos roller közlekedési eszköz, nem játék. Aki többet szeretne megtudni a szervezet munkájáról vagy támogatni kívánja őket, a kommentben található linken keresztül megteheti.
-
Gyors, egyszerű, átlátható: digitális persely a Gránit Banktól (x)
Forintban és devizában is félre lehet tenni a vágyott célokra
-
A Gránit Bank ügyfelek közel 45 százaléka költségmentesen bankolt 2025-ben (x)
Jelentős részük pénzt is keresett bankszámlájával
-
A 2=3 akcióval a legkisebb turisztikai szereplők hitelfelvételi kedvét élénkíti a kormány (x)
2,5% kamat, állami támogatás, valódi segítség – új szintre lépett a turisztikai finanszírozás
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







