Bár Horvátország az ötödikről a tizenkettedik helyre csúszott vissza a kiváló minősítésű európai fürdővizek legfrissebb rangsorában, az Adriai-tenger vízminősége valójában nem romlott.
Továbbra is jelentős, de néhol enyhén csökkenő tendenciát mutat a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) kedden.
Azt írták, az országban általánosságban stagnáló, néhány mintavételi helyen enyhén csökkenő tendencia jellemzi a szennyvízben mért koronavírus-örökítőanyag mennyiségét. Hozzátették: az országos átlagkoncentráció továbbra is jelentős.
A koncentráció egyik vizsgált városban sem nőtt, csökkenést tapasztaltak négy városban: Győrben, Nyíregyházán, Szegeden és Székesfehérváron. A mintavételi helyek többsége - 19 helyszín - az "emelkedett" kategóriába, míg három város - Székesfehérvár, Szekszárd, Szeged - a mérsékelt kategóriába sorolható.
Címlapkép: Getty Images
#szennyvíz
#koronavírus
#nnk
#koronavírus-járvány
#koronavírus-világjárvány
#koronavírus-válság
#koronavírus járvány
#örökítőanyag
NEKED AJÁNLJUK
FRISS HÍREK
Több friss hír
NAPTÁR
Tovább
2026. június 23. kedd
Zoltán
26. hét
Június 23.
Szentivánéj
Június 23.
Özvegyek nemzetközi napja
Június 23.
Nemzetközi SOS-gyermekfalvak napja
Június 23.
Spam-ellenes világnap
Június 23.
Olimpiai világnap
Június 23.
ENSZ-közalkalmazottak napja
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. június 22. 21:20

Pénzcentrum | 2026. június 22. 19:00

Agrárszektor | 2026. június 22. 20:31




