Egyre nagyobb a nyomás a magyar munkahelyeken: ez most a fegyver a dolgozók kezében
A hétről hétre súlyosbodó infláció és az energiaválság árnyékában a kékgalléros munkavállalók megtartása folyamatosan új megoldásokat igényel.
A hétről hétre súlyosbodó infláció és az energiaválság árnyékában a kékgalléros munkavállalók megtartása folyamatosan új megoldásokat igényel.
A változás nemcsak a munkavállalók, de a munkaadó számára is járhat előnyökkel, erről tanúskodnak a visszajelzések.
A munkaidő nemcsak gazdasági, hanem politikai és szociális kérdés is Magyarországon.
A magyar munkaadók 30%-a valószínűnek tartja a négynapos munkahét bevezetését itthon.
Kísérleti jelleggel, 4 hónapos tesztidőszak keretein belül elkezdi bevezetni a 4 napos munkahetet a Magyar Telekom.
Már évek óta beszélünk a négynapos munkahétről, amihez a pandémia közelebb vitt minket. De vajon tényleg olyan jól működik a rendszer gyakorlatban, mint elméletben?
Az Izlandon bevezetett „négynapos” munkahét számos előnyel jár.
Amikor a gépek már több feladatot látnak majd el, mint az emberek, újra meg kell vizsgálni a négynapos munkahét bevezetését.
Nagymintás felméréseink mellett közel 50, cikkekbe ágyazott szavazást is indítottunk 2020-ban. A rendkívül színes tematikákban feltett kérdéseinkre az idei évben is több százezer voks érkezett. Az alábbiakban a legfontosabb, legérdekesebb topikokból szemezgettünk.
A legfrissebb kutatások szerint nem csak boldogabbak és kipihentebbek lennénk, ha mindössze heti 4 napot dolgoznánk, de akár még komoly gazdasági előnyökre is szert tehetnénk, és nem utolsó sorban hatékonyabban végeznénk a munkánkat.