Nagy átalakulás jöhet az egészségügyben, gyógyszeriparban: mutatjuk a részleteket
Technológiai átalakulás előtt a gyógyszeripar és az egészségügyi szektor Magyarországon is.
Technológiai átalakulás előtt a gyógyszeripar és az egészségügyi szektor Magyarországon is.
Legalább vannak jó hírek is.
Ez a negyedik szerződés, amelyet az uniós bizottság koronavírus elleni vakcina beszerzése céljából köt gyógyszeripari cégekkel.
Sőt, van, hogy többet árt.
Már exportra is jut a termékekből.
Ne maradj le a fontos bejelentésekről.
Minden egy helyen.
Dénes Rajmund Rolanddal, a Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetségének (MMOSZ) elnökével február közepén beszélgettünk. Akkor még csak sejthető volt, hogy az életünket valamilyen szinten biztosan befolyásolja majd az akkor még Vuhanban tomboló koronavírus, de ilyen helyzetre azért nem számítottunk. Azóta tömegek kerültek utcára, a hírek szerint elsősorban a kölcsönzött munkaerőtől válnak meg a cégek. A szakember segítségével körbejártuk, milyen változások várhatóak a munkaerőpiacon, mire lehet számítani a következő hónapokban. Interjú.
Itthon jönnek az áruforgalmi folyosók, bajban a magyar építőipar is.
Mutatjuk a számokat.
Október 29-én megtörtént az SMA-val küzdő Zente gyógyszeres kezelése.
A Pegazus Díjjal a legdinamikusabban fejlődő kis és középvállalatokat értékelik.
Ezt kéne tenniük egy tanulmány szerint.
A kezdő is 300 ezret visz haza.
Gyógyszertáranként is változhat az agyhártyagyulladás elleni vakcina ára.
A törvényben szereplő társasági adó és különadó mértékéhez képest jóval kevesebb adófizetési kötelezettsége volt sok vállalatnak, köztük a legnagyobb tőzsdei cégeknek is. A valós adóterhelés nagyjából 10% körül alakult a korábbi években - derül ki a Népszabadság cikkéből.
Európai gyógyszergyártók közös eredetiségigazoló kódrendszer tesztelését kezdték meg a napokban Svédországban. Terveik szerint a programból akár európai szabvány is lehet.
Drasztikusan visszaeshet a hazai gyúgyszergyártás, ha a kormány nem változtat a szektorral kapcsolatos politikáján. Két éve még azzal hitegették őket, hogy húzóágazattá válhatnak az országban.
Egyre veszélyesebbekké válnak a hamis gyógyszerek, mivel azok összetevői között már nem csupán ártalmatlan szerek, hanem káros anyagok is megtalálhatóak. Éppen ezért az Európai Unió offenzívába kezdett az álgyógyszerek elterjedésének megakadályozására.
A héten elfogadott egészségügyi reform nagy port kavart az országban. Senki nem gondolta, hogy valóban megszavazzák a több biztosítós rendszert, és most, hogy ez bekövetkezett, kezdtünk el körbe nézni, hogy azoknál a szomszédainknál, akik ezt bevezették már, hogyan is zajlott, és vajon érdemes volt-e...