Veszedelmes invázió gyűrűzött be a hazai erdőkbe: nyakunkon a katasztrófa, brutális pusztítás zajlik
2021-ben a szakemberek indokolatlan pusztulást tapasztaltak a csertölgy, kocsánytalan tölgy és vörös tölgy állományokban.
2021-ben a szakemberek indokolatlan pusztulást tapasztaltak a csertölgy, kocsánytalan tölgy és vörös tölgy állományokban.
Léteznek még érintetlen ősöreg erdők Magyarországon, ahol egyetlen fára sem emeltek fejszét az elmúlt évszázadokban? Láthatunk-e még valahol 150-200 éves fákat?
A Körös-Maros vidékén a piros csészegombák is kidugták a fejüket. Tudtátok, hogy ez a gomba is ehető? De csak óvatosan, mert nem biztos, hogy érdemes leszedni!
Óriási károkat okoz a mezei pocok invázió a Pilisi Parkerdő új erdősítésében. Hatalmas a veszteség, az erdészek most ökológiai védekezéssel igyekeztek megmenteni a csemetéket.
Rámutattak, hogy a mezőgazdasági művelés alatt álló területeken gyakran megfigyelhető a talaj minőségének romlása.
Újjáépítik a világ egyik legismertebb műemlékét: 200 éves fákat használnak hozzá
A korai juhar (Acer platanoides) lett 2025 fája Magyarországon. Mit lehet tudni erről a különleges növényről, milyen kertbe ajánlják és hogyan kell gondozni?
A lakosság saját felhasználásra, az adott erdészeti igazgatósággal kötött szerződés alapján gyűjthet faanyagot a kijelölt területeken
Az őszi erdők bővelkednek vitaminokban gazdag vadgyümölcsökben, mint a csipkebogyó, galagonya vagy a húsos som,
Veszélyes fákra figyemeztető jelzésekre lett figyelmes a Normafán a Pénzcentrum olvasója. A Normafa Park igazgatója közölte: mire kell számítania a kirándulóknak.
A Forest Europe szervezet Bonnban megrendezett magas szintű fórumán 33 ország fogadott el közös nyilatkozatot.
Ilyenkor ősszel indul be igazán a gombaszezon, amikor kirajzanak az erdőkbe a hobbigyűjtögetők és a profik is. De melyik a legjobb ehető gomba?
A jövő év elejétől kezdve ütemezetten megjelenő Közös Agrárpolitika pályázatok háromszor akkora forrással segítik majd az erdőgazdálkodókat, mint a korábbi időszakokban.
Bár kimondottan jól állunk erdőkben és erdei állatállományban is, a fogyasztható vadhúsból egészen keveset esznek a magyarok.
A természet és az ember kapcsolata nagyon hasonló Magyarország és az EU viszonyához: annak ellenére, hogy részei vagyunk, folyamatosan harcban állunk vele.
A tavalyi évet megelőző időszakra jellemző átlagos nagyságú a tűzifa iránti kereslet.
Jó esetben valóban látványosság a lombkoronasétány, amelyre van példa szép számmal Magyarországon is. A Pénzcentrum most ezek közül szemezgetett.
A kistelepülésen élő rászorulók megsegítésére folyamatosan osztják ki a tűzifát az állami erdőgazdaságok.
A fakitermelés után visszamaradt, nagyüzemi módszerrel gazdaságosan nem összegyűjthető fát, gallyakat szedhetik össze maguknak a tűzifagyűjtők.
Az erdőgazdaságok továbbra is biztosítják a rőzsegyűjtés lehetőségét, ami a rászoruló családoknak jelenthet segítséget.