Brutál krumplihiány jöhet 2023-ban Magyarországon? Erre kell számítani a boltokban
144 ezer tonna étkezési burgonyát takarítottak be 2022-ben Magyarországon, miközben az éves fogyasztás évente meghaladja a 200 ezer tonnát.
144 ezer tonna étkezési burgonyát takarítottak be 2022-ben Magyarországon, miközben az éves fogyasztás évente meghaladja a 200 ezer tonnát.
Egy darab tojást sem talált a Pénzcentrum egyik olvasója egy kőbányai Prímában. Elmondása szerint krumplit hatósági áras még talált az üzletben.
Kiderült az is, hogy ugyanaz a Berger sonka is sokkal olcsóbb az osztrák fővárosban, mint Magyarországon.
Hiába hatályos november 10-től a burgonyára és tojásra is kibővített árstop-rendelet, a kereskedők arra kérik a vásárlókat, hogy senki ne rohanjon kora reggel a boltba.
Szerda este a Magyar Közlönyben megjelent az árstop kiterjesztéséről szóló rendelet.
A mostani bejelentés után várhatóan napokon belül valahol 700-800 forint környékén lehet maximalizálva a tojás, míg a burgonyát 350 körül várhatjuk stoppolni.
A hazai készletek nagyjából idénre elegendőek, ezt követően májusig importra szorulhat az ország. Kérdés, hatósági árak mellett ki fog importálni.
10 darab tojás átlagosan 723, 1 kiló kései burgonya pedig 352 forintba került idén szeptemberben.
Az élelmiszer-inflációja a hivatalos adatok szerint 35,2 százalék volt szeptemberben, ám a magyarok kedvenc étele közel 45 százalékot drágult.
Komoly hiány lehet krumpliból már a jövő év elejére, ugyanis az idén megtermett mennyiség csak az év végéig elég.
Egyre több magyar vásárló tapasztalhatja kedvenc boltjában, hogy időszakosan nincs kedvenc chipséből vagy a fagyasztó ládákban nem tudja megvenni kedvenc mirelit krumpliját.
A Terméktanácsnál úgy számolnak, az energiaköltségek és a bérek megugrása miatt még tovább drágulhat Magyarország egyik legkelendőbb élelmiszere a következő hónapokban.
Nyílt sisakos küzdelem volt.
A pandémia óta elszabadultak az élelmiszerárak.
2021-ben sem állt meg az élelmiszerek drágulása.
A levesezés sváb szokás.
300 zsemle, 80 kiló alma, 50 kiló cukor...
Januárban ismét elkezdtek felkúszni az élelmiszerárak.
Egyre népszerűbb hazánkban is a szerelmesek ünnepe, a Valentin-nap, tavaly összesen már 13 milliárd forintot költöttek el a magyarok a hozzá kapcsolódó tárgyakra és élményekre. Idén azonban ennek feltehetően csak a töredékét fogjuk, hiszen se romantikus utazás, se éttermi vacsora, sem pedig élő koncert nem jöhet szóba a koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozások okán. Vagy mégis? Mutatjuk, hogyan készülnek a legélelmesebb éttermek és menedzserek az év legrózsaszínebb napjára.
Megint csak élelmiszerek érintettek...